• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 4(96)/2015

    Wydarzenia i relacje

    Antykorozja

    Galwanotechnika

    Wydarzenia

    KALENDARZ

    WYDARZENIA

    ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    Jak zawsze, do wygłoszenia prelekcji zaproszono osoby związane zawodowo z branżą obróbki powierzchni. Tym razem, poruszano takie tematy, jak: trendy rynkowe spełniane przez różne kataforezy (PPG), automatyzacja procesu lakierowania proszkowego i ciekłego (Wagner), wielowarstwowe rozwiązania antykorozyjne dla stali (IGP), farby proszkowe gwarantujące zawsze ten sam efekt (IGP), rozwiązania barierowej ochrony antykorozyjnej farb epoksydowych (Axalta), wady powłok lakierniczych (IMP), konstrukcje linii taktowych dla technologii bezchromowej i Oxsilan (Adal), sterowanie linią przygotowania powierzchni (Adal).

    Ciekawe wystąpienie poprowadził także przedstawiciel Chemetall, który omówił historię planowania lakierni i wyboru technologii na przykładzie inwestycji dla firmy Cargotec. - Zanim w ogóle przystąpiono do budowy całej lakierni, miesiącami uzgadniano wybór procesu przygotowania powierzchni i dostawców - mówił Marcin Uszyński z Chemetall Polska. - Kiedy ostatecznie uzgodniono, że będzie to nasz Oxsilan, mieliśmy ogromny komfort pracy uczestnicząc z pełnym zaangażowaniem i otwartością w każdym etapie planowania i budowy linii.

    - Nasza firma, zanim zdecydowała się na dostawców, zatrudniła specjalistów od lakierowania, których zadaniem był wybór najlepszych dostępnych na rynku technologii - dodała Danuta Dobrzyńska, painting manager w firmie Cargotec Poland Sp. z o.o. - Mieliśmy niemalże nieograniczone fundusze na próby i testy. Dzięki temu powstała idealna lakiernia, która po roku od uruchomienia w pełni spełnia postawione jej zadania. Ta inwestycja to ogromny sukces całego zespołu.

    Uczestnicy sympozjum podkreślają, że chętnie biorą udział w tego typu spotkaniach, które są szansą do poszerzenia wiedzy fachowej, ale i wymiany doświadczeń oraz bliższego poznania osób z innych firm.

    - Seminaria organizowane przez Chemetall Polska są doskonałą okazją do śledzenia najnowszych trendów rynku obróbki powierzchni, jak i przeglądu sprawdzonych technologii stosowanych od lat - ocenia Waldemar Klauze, projektant ds. procesów technologicznych w firmie Amica Wronki SA. - Prelegenci tegorocznego sympozjum, choć w dużej mierze poruszali znaną tematykę, potrafili rzucić nowe światło na niektóre aspekty technologiczne, ale także na nowe tematy, takie jak pozyskiwanie środków unijnych. Ponadto, uczestnicy sympozjum mieli wiele okazji do rozmów i dyskusji z dostawcami oraz innymi użytkownikami chemikaliów i urządzeń, co jest nieocenionym uzupełnieniem takich spotkań.

    - Uczestnicząc w konferencji jestem otwarta na przekazywaną tam wiedzę - dodaje Emilia Jaros, młodszy specjalista technolog w firmie ZPAS. - Szukam rozwiązań dla napotkanych problemów przeze mnie i moich współpracowników, możliwości wdrożenia zmian, optymalizacji, ale też zwracam uwagę na uzupełnianie swojej wiedzy oraz poszukiwanie inspiracji do wyznaczania sobie nowych zadań w obszarze mojej pracy w ZPAS i pracy moich współpracowników. Jako firma jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania. Tegoroczna konferencja zwróciła moją uwagę na kilka nowych produktów, które po przetestowaniu, być może usprawnią naszą pracę.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...