• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024
    Strona 1 z 2

    Kolejne spotkanie branży automotive. Fachowa wiedza pozyskana z różnych źródeł, od wielu, często międzynarodowych, specjalistów i w jednym miejscu, to nie zdarza się często - tak można podsumować opinie przedstawicieli branży motoryzacyjnej uczestniczących w konferencji "Chemia i Motoryzacja 2014".


    Druga edycja konferencji zgromadziła niemal dwukrotnie więcej uczestników. Tak duże zainteresowanie świadczy o potrzebie poszerzenia wiedzy, ale i wymiany doświadczeń oraz kontaktów między przedstawicielami firm: specjalistami obróbki powierzchni i producentami z branży automotive.

    Tematyka wykładów była opracowana na podstawie opinii i sugestii ubiegłorocznych uczestników. Takie podejście zapewnia dobór wykładów pod kątem zagadnień interesujących specjalistów lakierników. Wielokrotnie podkreślali oni profesjonalizm prelegentów, w tym ekspertów z innych krajów, cenili możliwość przeprowadzenia rozmów z fachowcami, nie tylko w kuluarach, ale również przy wielu stoiskach firmowych, a także fantastyczną atmosferę i doskonałą organizację konferencji.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W tym roku prezentowane były takie tematy, jak: innowacje w procesach malowania w przemyśle motoryzacyjnym mające na celu obniżenie kosztów procesów, ilości odpadów oraz zmniejszenia kosztów inwestycji; trendy w lakierowaniu pojazdów użytkowych; systemy aplikacji powłok dwukomponentowych, oprzyrządowanie oraz metody aplikacji materiałów o różnych lepkościach (od powłok lakierowych do klejów i uszczelniaczy); przyjazne dla środowiska zabezpieczenia antykorozyjne; możliwe badania laboratoryjne powłok zabezpieczanych, wyniki oraz ich wpływ na dobór systemu; metody zabezpieczania/ochrony powierzchni w trakcie produkcji i eksploatacji autobusów; nowe formy łączenia substratów; nowości w technologiach malowania proszkowego dla sektora motoryzacyjnego; wymogi prawne związane z obrotem chemikaliami w branży motoryzacyjnej; technologia lakierów UV; badania połączeń zgrzewanych i klejowych po procesach lakierniczych; błędy lakiernicze przy lakierowaniu tworzyw sztucznych i metody im zapobiegania; metody i oprzyrządowanie do obiektywnej oceny własności wizualnych powłok lakierowych.

    - Stale pojawiają się nowe regulacje, zmieniają się trendy, rynek motoryzacyjny wymaga, aby za produktami stał zrównoważony rozwój, czyli wszelkie procesy produkcyjne powinny być przyjazne środowisku przy jednoczesnym zapewnieniu niskich kosztów, zachowując jednak jak najwyższą jakość - ocenił wymogi zabezpieczeń antykorozyjnych dzisiejszych producentów z branży automotive Sławomir Sobczak z firmy Henkel, który prowadził jeden z wykładów.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...