Uroczystym otwarciem Becker Farby Przemysłowe Sp. z o. o. zainaugurował działalność swojej nowej fabryki w Tarnowie (małopolskie). W Polsce, której wzrost gospodarczy kształtuje się na poziomie 6% PKB rocznie, zapotrzebowanie na farby przemysłowe rośnie bardzo szybko.
W uroczystości udział wzięli klienci z Polski, Czech, Słowenii i Słowacji, jak również przedstawiciele lokalnych władz i kierownictwa Becker Industrial Coatings. Nowa fabryka
o powierzchni 2 tys. mkw i potencjale produkcyjnym 3 tys. ton rocznie jest jednostką w dużym stopniu zautomatyzowaną i spełniającą najwyższe standardy międzynarodowe.
Zatrudnia ponad 30 osób, z których wiele pozyskano w drodze rekrutacji lokalnej. Po zakończeniu procesu zakupu firmy Specialty Coatings w Stanach Zjednoczonych, otwarcie nowej fabryki stanowi kolejny krok firmy w realizacji strategii Becker’s „Global Solutions on the Spot” („Globalne rozwiązania dostępne lokalnie”), co pozwala na podniesienie poziomu obsługi rynków Europy Wschodniej.
Becker Farby Przemysłowe Sp. z o.o. powstała w kwietniu 2000, a w chwili obecnej obsługuje rynki farb przemysłowych dostarczając farby wykorzystywane w produkcji blach powlekanych, komponentów z tworzyw sztucznych i metalu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb wytwórców maszyn rolniczych i budowlanych, obudów telewizyjnych, wyrobów plastikowych skierowanych na rynek motoryzacyjny i szeroko rozumianej produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych.Becker Industrial Coatings (BIC) jest największa dywizją koncernu AB Wilh. Becker (Beckers) www.beckers-bic.com. Dywizja posiada 16 zakładów i w skali globalnej osiąga roczne obroty w wysokości 439 milionów Euro, zatrudniając około 1600 osób.
Dywizja BIC jest największym europejskim producentem farb na blachy stalowe i aluminiowe w kręgach, które znajdują swoje zastosowanie w produkcji blachodachówek oraz paneli konstrukcyjnych typu „sandwich”. Dywizja dostarcza także farby na wyroby Becker Farby Przemysłowe z tworzyw sztucznych takie jak telefony komórkowe, telewizory LCD, zderzaki samochodowe, produkty elektroniczne przeznaczone na rynek konsumencki, akcesoria meblowe, a kończąc na wyrobach metalowych stosowanych w fazie wykończeniowej, produkcji sprzętu cieńkiego, na przykład maszyn rolniczych, maszyn do robót ziemnych czy maszyn przeznaczonych do budowy dróg.
Komentarze (0)