• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 6(56)/2008

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    KALENDARZ

    WYDARZENIA

    ponad rok temu  01.11.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Szkolenie na temat przygotowania powierzchni i malowania proszkowego

    Szkolenie zorganizowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Proszkowych PROXIMAL Sp. z o.o. Grupa Śnieżka było elementem realizowania filozofii działania polskiego producenta, kładącego nacisk na właściwe kształtowanie relacji ze swoimi klientami i partnerami biznesowymi.

    Spotkania w formie szkoleń mają być okazją do bliższego poznania, wymiany doświadczeń, rozmowy o problemach, które pojawiają się na poszczególnych etapach aplikacji farb proszkowych. Duża rotacja pracowników, z którą boryka się wiele lakierni, jest kolejną przyczyną potrzeby organizowania szkoleń. Pracodawcy często nie mają czasu ani możliwości, aby w kompleksowy sposób szkolić nowych pracowników, stąd inicjatywa PROXIMALU chcącego im pomóc w tym zakresie. Szkolenie ma być też dla uczestników szansą zobaczenia procesu malowania proszkowego w szerszym kontekście (proces produkcji farb proszkowych, mechanizmy poszczególnych procesów itp.)

    633szkolenie.jpg

    Magdalena Janiszewska z firmy Proximal przedstawiła funkcjonujący w fabryce systemu kontroli jakości.

    Ambicją organizatorów jest przekazanie uczestnikom wiedzy i doświadczeń wystarczających do samodzielnego rozwiązywania problemów pojawiających się w lakierniach. Szkolenie zorganizowane dla partnerów handlowych PROXIMALU - brali w nim udział kierownicy i mistrzowie produkcji oraz osoby bezpośrednio zajmujący się malowaniem proszkowym – odbywało się w dniach 22-24 października br. Partnerami PROXIMALU w zorganizowaniu poszczególnych bloków tematycznych szkolenia były firmy: Agencja ANTICORR (podstawowe zagadnienia z zakresu antykorozji, mechaniczne przygotowanie powierzchni, urządzenia pomiarowe); Firma JACEK (podstawowe zasady projektowania i organizacji malarni proszkowej, kabiny proszkowe, piece do polimeryzacji, instalacje towarzyszące malarni, ekonomika produkcji, błędy w obsłudze malarni); WLST – Parker Ionics (podstawowe informacje o sposobach aplikacji farby, rozwiązywanie problemów związanych z napylaniem farby, prezentacja systemu Parker Ionics); GT85 (podstawowe informacje o chemicznym przygotowaniu powierzchni, omówienie metod chemicznego przygotowania powierzchni, urządzenia wykorzystywane w chemicznym przygotowaniu powierzchni), Nordson Polska (malowanie proszkowe – jak to działa, malowanie farbami metalicznymi). Ze strony organizatora problematykę „istoty” farb proszkowych (czym są i jak powstają) omówiła główny technolog FFiLP PROXIMAL Karina Wieczorek. Z kolei Magdalena Janiszewska - kierownik Działu Kontroli Jakości FFiLP Proximal - przedstawiła funkcjonujący w fabryce systemu kontroli jakości. O trafnym wyborze problematyki szkolenia świadczyły żywe rozmowy uczestników w przerwach oddzielających poszczególne bloki tematyczne, które były okazją do dopytania się specjalistów o interesujące szczegóły ich wystąpień oraz wymiany opinii i doświadczeń. Jeden z uczestników szkolenia, Zdzisław Bryndal, kierownik produkcji w firmie Metal Works, zwrócił uwagę na ściśle praktyczny charakter przygotowanych wystąpień, podkreślając jednocześnie, że zdobyte informacje z pewnością będą pomocne w rozwiązywaniu wielu problemów pojawiających się w codziennej pracy malarni. Zadowolenie uczestników szkolenia potwierdza potrzebę organizowania kolejnych spotkań będących, poza jego aspektem merytorycznym, także formą integracji środowiska związanego z lakiernictwem proszkowym. Ludwik Świderek, kierownik lakierni Imperial dodaje, że bardzo ceni sobie szkolenie na jakie został zaproszony przez FFiLP Proximal. - Praktyczne rady dały mi możliwość spojrzeć na działania związane z malowaniem proszkowym od strony teoretycznej – mówi. - Szczególnie praktyczne okazały się dla mnie informacje przekazane przez pana Jacka Czaplickiego. Niecodzienną pomocą okazały się również indywidualne rozmowy ze specjalistami i innymi uczestnikami szkolenia w przerwach między prelekcjami.

    Tomasz Rzeszutek

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...