Ciągły rozwój własny i nadążanie za rozwojem nowych technologii umożliwiło w roku 1990 uruchomienie w firmie produkcji urządzeń do malowania proszkowego, a następnie budowanie kompletnych malarni mokrych i proszkowych oraz specjalistycznych instalacji procesowych. Obecnie firma, w niezmienionym składzie właścicieli, buduje również instalacje do malowania powierzchni metodami kataforetyczną i autoforetyczną.
Konsekwentne stosowanie nowatorskich rozwiązań i technologii przez cały okres działalności umożliwiało firmie sprzedaż wyrobów i instalacji w całej Europie i na rynki wschodnie.
Prywatnie: żeglarz
Waldemar Tomankiewicz
Wiek 48 lat, zamieszkały w Krakowie. Wykształcenie wyższe, inż. chemik, specjalność inżynieria chemiczna oraz czeladnik galwanizer. Od 1989 r. zajmuje się galwanotechniką, prowadzi własną działalność w zakresie obróbki galwanicznej, aktualnie prowadzi nadzór techniczny i technologiczny w swojej firmie TORAJ. Działalność galwaniczną rozpoczął od uruchomienia we własnym zakresie technologii złocenia galwanicznego. Obecnie specjalizuje się głównie w galwanicznej obróbce aluminium oraz stali nierdzewnej. Pod koniec lat 90., w ramach stypendium rządu niemieckiego, odbył praktyki w galwanizerni doświadczalnej w zakładach Langbein Pfanhauser Werke - LPW Chemie GmbH w Neuss/ Düsseldorf, jednocześnie poznał szereg galwanizerni, szczególnie w landzie Nordheim Westfalen. Od 1997 r. jest członkiem niemieckiego towarzystwa galwanicznego Deutsche Gesellschaft für Galvano-und Oberflächentechnik eV (DGO) oraz Polskiego Towarzystawa Galwanicznego. Czas wolny to głównie góry oraz narty. Hobby – galwanoplastyka.
Janusz Wróbel
Absolwent Politechniki Warszawskiej, po ukończeniu której, jako inżynier spawalnik, pracował w budownictwie energetycznym w kraju i za granicą przez ponad 10 lat. Po latach wykształcenie swoje wzbogacił o wiedzę korozyjną na studiach podyplomowych w Katedrze Technologii Zabezpieczeń Przeciwkorozyjnych Politechniki Gdańskiej kierowanej przez prof. R. Juchniewicza. W 1994 r. związał swą karierę ze znaną marką Sigma Coatings, należącą dziś do grupy SigmaKalon, gdzie w polskiej organizacji tego światowego potentata w dziedzinie farb do ochrony przed korozją w przemyśle, pełni obecnie funkcję zastępcy dyrektora ds. technicznych produktów. Od lutego 2007 r. jest członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego. Jest nie tylko spawalnikiem-korozjonistą, który niekiedy dzieli się swoim doświadczeniem poprzez publikacje w czasopismach fachowych i referaty na konferencjach. Prywatnie jest miłośnikiem przyrody i pszczelarzem, a pasje te realizuje na swojej działce oddalonej 47 km na północ od Warszawy, gdzie spędza większość weekendów - także zimą.
Komentarze (0)