• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 3(107)/2017

    Wydarzenia i relacje

    ponad rok temu  22.08.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Miejsce: Kraków

    Data rozpoczęcia: 26.09.2017

    Data zakończenia: 27.09.2017

    Uczestnicy chętnie biorą udział w dyskusjach.

    Uczestnicy chętnie biorą udział w dyskusjach.

    Strona 1 z 2

    „Chemia i Motoryzacja” – konferencja dla przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego

    Już niebawem po raz kolejny przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego spotkają się z producentami systemów lakierniczych oraz innych wyrobów chemicznych, aby wymienić się swoimi doświadczeniami podczas konferencji „Chemia i Motoryzacja”. 

    Organizatorzy wierzą, że podobnie jak to miało miejsce poprzednio, uczestnicy znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, poznają nowości oraz ciekawe rozwiązania, które pomogą im nie tylko w codziennej pracy, ale również w poszerzeniu wiedzy i w zorientowaniu się, w jakim kierunku podąża branża. Z kolei przedstawiciele firm lakierniczych, chemicznych i wyposażenia z pewnością mogą liczyć na nawiązanie ciekawych kontaktów, co w konsekwencji może przełożyć się na podjęcie współpracy z nowymi partnerami. Jak już pisaliśmy wcześniej, w ubiegłym roku spektakularne było spotkanie reprezentanta firmy zainteresowanej nowatorskimi rozwiązaniami Politechniki Poznańskiej, który specjalnie w tym celu przyjechał z Niemiec. Ale takich kontaktów i rozmów było znacznie więcej.  

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    A co nas czeka w tym roku? Między innymi będą omawiane zagadnienia związane z automatyzacją procesów lakierniczych, trendy w lakiernictwie i kolorystyce OEM, zagrożenia na liniach lakierniczych i metody ich zapobiegania, autoforeza dla nowych wymagań przemysłu, problemy z powłokami w motoryzacji i kolejnictwie, wykorzystywanie badań laboratoryjnych do identyfikowania błędów, usuwanie błędów lakierniczych, systemy wykończeniowe w lakierowaniu przemysłowym, aktywowanie powierzchni, dobór i modyfikacja właściwości tworzyw sztucznych, produkcja kompozytowych części motoryzacyjnych, przygotowanie powierzchni przed procesem klejenia, nowe systemy i metody zabezpieczeń antykorozyjnych. W części praktycznej odbędą się pokazy najnowszych systemów aplikacji farb ciekłych oraz klejenia polipropylenu ze stalą nierdzewną. I podobnie jak to było w latach poprzednich, będziemy mieli połączenie praktyki i doświadczenia pracowników przemysłu, przedstawicieli firm chemicznych, dostawców sprzętu z wiedzą ekspercką instytutów naukowych. 

    Ponadto uczestników tegorocznej konferencji czeka dodatkowa atrakcja. Przedstawiciele przemysłów motoryzacyjnego i kolejowego wybiorą najbardziej innowacyjną firmę spośród wszystkich dostawców wyrobów chemicznych i wyposażenia, których pracownicy brali udział w przynajmniej jednej konferencji z cyklu „Chemia i Motoryzacja”. Cieszy fakt, że firmy chcą docenić wysiłek, zaangażowanie i nowe pomysły swoich partnerów i uhonorować ich takim wyróżnieniem. Z drugiej strony wiadomo, że obie branże, czyli motoryzacja i kolejnictwo, są niezwykle wymagające. Stale rosnące oczekiwania jakościowe klientów, wprowadzane nowe technologie, częste zmiany przepisów, konieczność zwiększania wydajności przy jednoczesnym obniżaniu kosztów produkcji – to są poważne wyzwania dla pracowników i menedżerów. Dzięki takim spotkaniom jak podczas „Chemii i Motoryzacji” uczestnicy mogą znacznie łatwiej dotrzeć do nowych rozwiązań i technologii, a wyróżnianie przez przemysł dostawców to jest pokazanie, że ich praca jest zauważana i ceniona. Tym bardziej organizatorzy zachęcają wszystkich do przyjazdu do Krakowa i do udziału w „Chemii i Motoryzacji” 2017 – konferencji, która odbędzie się 26-27 września.         
    PROGRAM NA KOLEJNEJ STRONIE

    GALERIA ZDJĘĆ

    Pokazy praktyczne to ważna i ciesząca się dużym zainteresowaniem część konferencji „Chemia i Motoryzacja”.
    Pokazy praktyczne to ważna i ciesząca się dużym zainteresowaniem część konferencji „Chemia i Motoryzacja”.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...