• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 3(89)/2014

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    Przygotowanie Powierzchni

    KALENDARZ

    WYDARZENIA

    ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2


    1445wazny_003.jpg

    Marek Brzeziński z IMP mówił o nietypowych materiałach do obróbki.


    W dalszej części seminarium Marek Marcinkowski bardzo szeroko i szczegółowo omówił właściwości powszechnie stosowanych ścierniw i zaprezentował porównanie właściwości oraz zalet nowych ścierniw obróbkowych i ich wpływ na środowisko, szczególnie takich, jak: piankowe, suchy lód, węglan sodowy, granulaty tworzyw sztucznych czy szkła.

    Na końcu spotkania firmy POLTECH i PantaTec zaprezentowały nowy i bardzo ciekawy preparat do usuwania tłuszczów włączony do procesu śrutowania. Poza omówieniem teoretycznym, nastąpił praktyczny pokaz działania preparatu na elementy obrabiane i sam śrut. Stosowanie tego preparatu powinno podwyższyć jakość oczyszczania i znacznie obniżyć koszty kompleksowego przygotowania podłoża pod powłoki lakiernicze.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Uczestnicy spotkania byli zadowoleni z prezentowanych tematów. Nawiązano nowe kontakty, które zapewne zaowocują współpracą w przyszłości.

    - Seminarium zorganizowane przez IMP poruszyło temat obróbki strumieniowo-ściernej, która jest ważnym elementem procesu technologicznego, ponieważ wpływa na jakość i poprawność wykonania kolejnych operacji - mówi Jerzy Łuksik, kierownik Sekcji Technologicznej WSK PZL-Rzeszów S.A. - Najczęściej stosuje się ją jako przygotowanie i rozwinięcie powierzchni przed malowaniem, czy też obróbką cieplno-chemiczną (np. nawęglaniem, azotowaniem), ale również w procesach renowacji pokryć malarskich. Zaprezentowane referaty dały możliwość zapoznania się z nowymi trendami w obróbce powierzchniowej, a przede wszystkim pozwoliły porównać zalety i wady poszczególnych technik. W przypadku naszego zakładu, na uwagę zasługuje metoda oczyszczania powierzchni z zastosowaniem suchego lodu, gdyż jako jedyna charakteryzuje się najmniejszym ubytkiem materiału podłoża, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku usuwania powłok malarskich z obszarów o ścisłej tolerancji wymiarowej. Metoda ta jest interesująca, ale też posiada wady wskazane przez prelegentów. Na zakończenie seminarium została przedstawiona bardzo interesująca prezentacja produktu PantaTec, który dzięki swym unikatowym właściwościom pochłaniania wody i tłuszczów może znaleźć bardzo szerokie zastosowanie w urządzeniach do obróbki strumieniowo-ściernej. Ten innowacyjny środek pozwala w prosty sposób zaabsorbować niepożądane substancje z używanego medium, jakim mogą być kulki szklane, stalowe czy też media ścierne, jak elektrokorund. Ponadto, PantaTec wymieszany z medium, uderzając w obrabiany przedmiot, odtłuszcza również jego powierzchnię. Jest to prosty sposób na poprawę skuteczności i stabilności procesu. Podsumowując, uważam, że prezentowane tematy były interesujące, a obecność na seminarium pozwoliła nawiązać nowe kontakty i wypróbować nowe technologie w praktyce przemysłowej.


    Redakcja

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...