• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 6(32)/2004

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    KALENDARZ

    WYDARZENIA

    ponad rok temu  01.11.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 2

    - Na czym - w kilku słowach - polega MOS? Jakim lakierniom może się bardzo przydać?

    - Mówiąc w bardzo uproszczonej formie, można powiedzieć, że MOS działa na podobnych zasadach jak domowa mikrofalówka. Mikrofale szukają wody w produkcie, rozgrzewają ją i dlatego po wyjęciu z mikrofalówki ziemniaki są ciepłe, a talerz nie. MOS działa analogicznie: za pomocą mikrofali szuka wody, odparowuje ją, a nie powoduje nagrzewania elementu lakierowanego. Oczywiście jest to objaśnienie bardzo uproszczone, ale myślę, że w ten sposób działanie systemu MOS będzie jaśniejsze dla większej grupy Czytelników, także dla tych, którzy są mniej zorientowani w temacie. Opis bardziej techniczny zostawmy sobie na inną okazję. Jakim lakierniom może się przydać? Wszystkim tym, które chcą używać lakierów wodnych lub wodnych UV.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Czy wdrożenie systemu możliwe jest w każdej lakierni (jakie są wymagania minimum co do powierzchni)? Jakie pociąga za sobą inwestycje?

    - Uruchomienie i zamontowanie systemu jest oczywiście uzależnione od określonych warunków lakierni. W przybliżeniu potrzebna jest powierzchnia o wymiarach: 18 m długości, 2,0 m szerokości i 2 m wysokości (natomiast w przypadku pieca pionowego mówimy o wymiarach 8 x 7 x 5 m wysokości, a wymiary tunelu tradycyjnego to 40/50 x 2,5 x 2 m h).

    Jeżeli chodzi o inwestycję, to w ogólnym rozrachunku system MOS jest o 30% tańszy w porównaniu z systemami tradycyjnymi. Proporcjonalnie krótsza jest amortyzacja. System MOS zużywa 50% mniej energii cieplnej niż tradycyjne piece pionowe i 30% mniej energii elektrycznej niż tunele.

    - W jakim kierunku, zdaniem Pana Prezesa, pójdzie polski rynek lakierniczy?

    - Sądzę, że mimo dużego zapotrzebowania polski rynek lakierniczy wciąż rozwija się bardzo wolno w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Jestem jednak przekonany, że sytuacja będzie się zmieniać, szczególnie teraz, gdy Polska stała się równoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Pojawiają się nowe możliwości i ciekawe rozwiązania, i sądzę, że polski rynek szybko odpowie na nowe propozycje.

    - W jakim kierunku - jeśli nie byłaby to oczywiście zdrada planów biznesowych - Państwa firma chciałaby pójść w najbliższym czasie? Jakie ma plany na najbliższy rok?

    - Plany Tekniki? Nie chciałbym zapeszyć i przerywać dobrej passy, gdyż do tej chwili nasza firma może się pochwalić wieloma sukcesami. Reagując na potrzeby rynku, dokonaliśmy znacznych zmian wewnątrz firmy i reorganizacji pracy. Teknika zatrudniła nowych pracowników (w sumie 28), co wpływa na jej wydajność. Teknika ma główną siedzibę w Warszawie. Posiada również dwie spółki siostrzane: jedną w Gorlicach (pod nazwą Mekanika Sp. z o. o., gdzie moim wspólnikiem jest Pan Błażej Wroński), drugą w Poznaniu (pod nazwą Unika Sp. z o. o.), w której moimi wspólnikami są: Pani Sylwia Bruch, Pan Jerzy Sarnecki, Pan Wojciech Niedźwiedź i Pan Andrzej Kachel.

    W planach mamy również utworzenie oddziału na północy kraju. Wzrasta liczba naszych klientów w Polsce, co nas bardzo cieszy i dobrze wróży na przyszłość. Teknika obrała dobry kierunek i życzyłbym sobie utrzymać taki kurs.

    - Dziękujemy za rozmowę.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik