Technologie wspierające malowanie przemysłowe były tematem sympozjum zorganizowanego w Gdańsku przez firmę Atotech, dostawcę technologii do obróbki powierzchniowej. Pierwsze szkolenie dotyczyło klasycznej galwanotechniki. TU przeczytasz relację.
W spotkaniu w Gdańsku wzięli udział m.in. technolodzy z lakierni, którzy mogli wysłuchać ciekawych wystąpień, czy indywidulanie porozmawiać z ekspertami Atotech oraz firmy Wagner, oferującej urządzenia aplikacyjne do malowania proszkowego. Była też okazja do wymiany doświadczeń i miłej zabawy w kameralnym gronie nad polskim morzem.
– Jesteśmy w stanie zaoferować szerokie portfolio produktów do całej gamy procesów oraz urządzenia pomocnicze – mówił Rafał Janowicz z Atotech Poland. – Jednak naszym celem jest nie tylko dostarczanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii, połączonych z najlepszym lokalnym serwisem, ale również ciągłe dążenie do obniżki kosztów produkcji.
Podczas dwóch dni uczestnicy spotkanie mogli wysłuchać wystąpień na temat najnowocześniejszych technologii: wstępnej obróbki powierzchni, usuwania farby i jej odseparowywania, urządzeń oraz materiałów stosowanych w lakierniach, sposobów oceny jakości przygotowania powierzchni oraz obniżki kosztów i poprawy rentowności. Dodatkowo, na temat oszczędności w procesie malowania proszkowego mówił Sebastian Wilczek z PUT WAGNER-SERVICE.
Uczestnicy seminarium podkreślali, że zrównoważone przygotowanie powierzchni jest dla nich ważne, a eksperci Atotech zwracali uwagę na ekonomiczne korzyści płynące ze zrównoważonych procesów obróbki powierzchni przed malowaniem.Szersza relacja ze spotkania w czasopiśmie „Lakiernictwo Przemysłowe”.
Komentarze (0)