• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Antykorozja

    Wydanie nr: 6(104)/2016

    Artykuły branżowe

    ponad rok temu  26.12.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

    Strona 5 z 6

    Pakiety robocze PR1 do PR6 koncentrowane były na realizacji projektu lub na odpowiedzi na pytania z uwzględnieniem zasadniczych kwestii, takich jak: ochrona antykorozyjna, metody techniczne, regulacje normatywne, kształcenie i kwalifikowanie personelu, analiza stanu rzeczywistego i oczekiwanego (analiza wymagań krajowych w porównaniu z europejskimi ramami kwalifikacyjnymi) oraz opracowanie programu nauczania dla kwalifikowania personelu.
    Jako sposób postępowania w kwestii realizacji pakietów roboczych wybrano prace eksperymentalne”, opracowania aktualizacyjne i porównania.
    Celem przeprowadzonych prac było z jednej strony uzyskanie obszernych informacji na temat głównie stosowanych działań w zakresie ochrony antykorozyjnej, jak też możliwości kształcenia i dokształcania personelu na płaszczyźnie krajowej/regionalnej. Z drugiej strony, umożliwienie wymiany doświadczeń między ekspertami krajów partnerskich lub zdobycie nowych kompetencji i wiedzy.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Na podstawie przeprowadzonych prac możliwe było:

    • ustalenie stanu „oczekiwanego” w krajach partnerskich, opracowanie i sporządzenie programu nauczania (osoba nadzorująca prace ochrony antykorozyjnej dla Rumunii i Polski na bazie uznawanego w Niemczech kształcenia w dziedzinie budownictwa stalowego),
    • opracowanie projektu „Regulacje dotyczące realizacji kursu/szkolenia” (Koncepcja modelu kształcenia, treści kształcenia w krajach partnerskich KorrAll oraz ustalenie wymagań dotyczących wykładowców i instruktorów).

        
    Podsumowanie i wnioski
    Partnerstwo KorrAll wzmocniło relacje między uczestniczącymi organizacjami w obszarze kształcenia i dokształcania zawodowego (w szczególności w dziedzinie ochrony antykorozyjnej).
    Dzięki podjętym działaniom (w ramach spotkań, warsztatów itd.) nawiązano nowe kontakty z międzynarodowymi partnerami z przemysłu (ochrona antykorozyjna, sektor budowlany) oraz z wykładowcami i szkolącymi.

    Wymiana doświadczeń dała partnerom okazję zdobycia nowej wiedzy w obszarze ochrony antykorozyjnej i konstrukcji stalowych (tematy naukowe, praktyczne itp.) oraz kształcenia i dokształcania na płaszczyźnie międzynarodowej.
    Partnerstwo dało organizacjom uczestniczącym szansę poznania międzynarodowych interesujących partnerów o różnym pochodzeniu, mentalności, tożsamości zawodowej oraz współpracy/współdziałania w ramach znakomitego partnerstwa.
    Wskazano na problemy z wdrożeniem uregulowań z zakresu antykorozji na poziomie krajowym.
    Jednym z dobrych rozwiązań w zakresie kształcenia personelu jest adaptacja wymagań i szkoleń uznawanych w Europie i świecie. W przypadku Polski uruchomienie kursów inspektorów FROSIO w języku polskim jest bardzo dobrym krokiem w kierunku ujednolicenia kwalifikacji i kompetencji personelu antykorozji.       

    Jerzy Kozłowski
    SLV-GSI Polska Sp. z o.o.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ dantyl 1 11 miesięcy temu Na który z tych kursów byście postawili - http://krakowkursy.pl/... ? Chodzi oczywiście o wyciągnięcie z tego konkretnych umiejętności. Podpowiedzi, sugestie, doświadczenia?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji