• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Antykorozja

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    ponad rok temu  20.01.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Elementy ocynkowane i pasywowane w roztworze Lerapas® M po przeprowadzonym teście eksploatacyjnym (widoczne są wewnętrzne powierzchnie przylegających płytek bez białej korozji, z zachowaniem połysku)

    Elementy ocynkowane i pasywowane w roztworze Lerapas® M po przeprowadzonym teście eksploatacyjnym (widoczne są wewnętrzne powierzchnie przylegających płytek bez białej korozji, z zachowaniem połysku)

    Strona 4 z 4


    Fot. 2. Elementy ocynkowane i pasywowane w roztworze Lerapas® M po przeprowadzonym teście eksploatacyjnym (widoczne są wewnętrzne powierzchnie przylegających płytek bez białej korozji, z zachowaniem połysku)

    Lerapas® M
    Lerapas® M jest mieszalnym z wodą, wolnym od związków chromowych i halogenowych, polimerowym produktem zabezpieczającym przed białą korozją do aplikacji zanurzeniowej lub natryskowej. Nie wymaga się chłodzenia wsadu przed nałożeniem powłoki, a nawet zaleca się zanurzanie gorących elementów w celu polepszenia efektu końcowego.
    Lerapas® M nadaje się do obróbki świeżo ocynkowanych ogniowo, gorących części.
    Lerapas® M tworzy podczas schnięcia ekstremalnie stabilny film ochronny przed korozją oraz tworzeniem się rdzy i białej rdzy.
    Roztwory Lerapas® M posiadają niską lepkość, dzięki czemu wykazują bardzo dobry przepływ w zalecanych układach cyrkulacji roztworu.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Lerapas® M nie jest materiałem niebezpiecznym, zgodnie z GefStoffV oraz GGVS/ADR.
    Na zdjęciu nr 2 przedstawiono elementy ocynkowane ogniowo i zabezpieczone roztworem Lerapas® M, a następnie poddane pełnemu ekstremalnemu testowi polegającemu na ścisłym złączeniu ze sobą dwóch płytek, a następnie wystawieniu ich na wolne powietrze i polewaniu codziennie wodą demineralizowaną, co miało na celu odzwierciedlenie warunków składowania wyrobów. Test przebiegał nieprzerwanie przez cztery tygodnie.
    Obróbki polimerowe stanowią interesującą alternatywną metodę w przypadku aplikacji natryskowej ochrony stali przed białą korozją cynku dla nieskomplikowanych gabarytowo elementów. Niestety, w przypadku aplikacji zanurzeniowej są procesem kosztownym, gdyż wymagają wysokich stężeń, co przy ilości roztworu umożliwiającego zanurzenie dużych gabarytów stanowi znaczny koszt dla klienta końcowego.
    Jakkolwiek biała korozja nie stanowi o obniżeniu jakości usługi cynkowania ogniowego i nie wpływa na utratę odporności powłoki cynkowej na korozję, to często postrzegana jest przez klientów cynkowni jako czynnik niepożądany, wpływający negatywnie na atrakcyjność wizualną wyrobu ocynkowanego. Wybór metody chroniącej przed wczesnym pojawieniem się białego nalotu zależny jest od wymagań technologicznych i oczekiwań dotyczących okresu trwałości powłoki pasywującej. Stockmeier Chemia posiada w swojej ofercie rozwiązania, które każdorazowo dopasowywane są do wymagań stawianych przez zakłady zajmujące się nakładaniem powłok cynkowych.                             

    Lilianna Parol, Jacek Sipa 
    Stockmeier Chemia Sp. z o.o. i Spółka S.K.
    www.stockmeier.com

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...