Przykład odpowiedniego zastosowania podkładu antykorozyjnego zgodnie z wymogami technologicznymi klienta.
Aby maszyny, urządzenia, pojazdy, elementy konstrukcyjne służyły nam przez długi czas, należy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć powierzchnie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.
Targi SURFEX
Celem obróbki powierzchniowej jest zwiększenie trwałości części maszyn i narzędzi. Zapewnia ona wyrobom wyższe właściwości mechaniczne, odporności na zużycie ścierne, oddziaływanie podwyższonych temperatur i oddziaływanie korozyjno-erozyjne. Umożliwia zastępowanie wysokostopowych stali lub trudno osiągalnych materiałów – stalami średnio- i niskostopowymi z warstwą powierzchniową, która zmienia w istotny sposób właściwości wyrobu. Przyczyną wywołującą zmianę właściwości warstwy wierzchniej może być pojedyncze lub łączne działanie sił mechanicznych, elektrycznych, ciepła, czynników chemicznych i atmosferycznych.
Przed przystąpieniem do wykonania zabezpieczenia antykorozyjnego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Może odbywać się ono na wiele sposobów, a w antykorozji najczęściej jest to przygotowanie poprzez obróbkę ścierną. Aby spełniła swoje zadanie, należy powierzchnię przed obróbką oczyścić poprzez stosowanie różnego rodzaju przemywaczy i odtłuszczaczy.
W swojej ofercie posiada szereg materiałów przeznaczonych specjalnie do przygotowania podłoży przed wykonaniem obróbki ściernej oraz produkty do zabezpieczenia powierzchni przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych po wykonaniu obróbki ściernej.
Na rynku jest cała masa produktów, których klienci używają według własnego uznania, często nie wiedząc do czego dany produkt służy i używają prostych rozcieńczalników i rozpuszczalników jako produkty, w ich opinii, dobrze przygotowujące podłoże.
Proponowane przez BESA produkty są przygotowane specjalnie do tego celu na bazie specjalnych receptur, w skład których wchodzą dodatki, które wspomagają proces przygotowania powierzchni. Dodatkową zaletą niektórych produktów jest ich proekologiczność w postaci zmniejszenia emisji LZO lub usunięcia z produktu związku toluenu.
Poza produktami do przygotowania podłoża w ofercie można jeszcze znaleźć wyroby powłokotwórcze tworzące ochronę czasową przed wpływem czynników korozyjnych, pozwalające na zabezpieczenie elementów i ich zmagazynowanie do czasu montażu lub aplikacji właściwej powłoki lakierniczej. Są to produkty, które zostały specjalnie przygotowane do zadania czasowej ochrony. Ich zaletą jest łatwość aplikacji, szybkość schnięcia oraz możliwość spawania.
Komentarze (0)