• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Galwanotechnika

    Wydanie nr: 1(99)/2016

    Artykuły branżowe

    Galwanotechnika

    ponad rok temu  15.01.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Korzyści w stosunku do tradycyjnych grzałek zanurzeniowych/rur grzejnych

    Panelowe grzejniki do kąpieli galwanicznych odporne są na przenikanie cieczy lub oparów (ochrona IP 68). Można je stosować w cieczach do temperatury 200°C. W zależności od wymiarów i ułożenia paneli osiągają moc grzewczą do ok. 50 kW.

    Zbudowane są one z od 1 do 8 lub więcej paneli grzewczych i wykonane ze stali szlachetnych, stali czarnej lub tytanu. Średnica panelu wynosi 25-63 mm. Od wielu lat są z powodzeniem stosowane w różnorodnych wariantach – również w najbardziej wymagających warunkach jako grzejniki ścienne lub przydenne. Dostępne są w wykonaniu standardowym lub odpornym na uderzenia (znacznie lepsze oddawanie i rozprzestrzenianie się ciepła, lepsza skuteczność oraz znacznie wydłużona, prawie trzykrotnie, żywotność). Ryzyko uszkodzenia podczas prac serwisowych jest minimalne.
    Panele posiadają tylko jedno przyłącze (rzadko dwa) – dzięki temu możliwy jest szybki montaż, a instalacja oszczędna jest pod względem kosztów i materiałów. Dodatkowo często istnieje możliwość oszczędności przy montażu zabezpieczeń.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Przyłącze można zabezpieczyć osłoną PTFE (teflon) przeciwko uszkodzeniom chemicznym i mechanicznym. Stosowanie grzejników panelowych pozwala na zredukowanie ilości elementów grzejnych stosowanych w wannach oraz obniżenie tym samym kosztów zakupu i eksploatacji.
    Natomiast w przypadku małych i wąskich przestrzeni panele umożliwiają zainstalowanie większej mocy grzewczej (kW). W razie potrzeby gwarantują niskie obciążenie powierzchniowe (W/cm2), dzięki czemu minimalizujemy zarastanie osadem powierzchni grzewczych. Już od wielu lat panele stosowane są nawet w kąpielach z tendencją do tworzenia osadów, jak kąpiele oksydacyjne, fosforanowe, alkaliczne czy odtłuszczające i niklowe. Dzięki niewielkiemu zanurzeniu ramion grzewczych, sprawdzają się optymalnie w przypadku niskiego poziomu cieczy.
    Cienkie, pionowe ramiona (Ø12-15 mm) zdają egzamin także w przypadku pionowych zbiorników o ekstremalnie małej powierzchni. Sposób montażu paneli umożliwia szybką wymianę oraz bezpieczne zamocowanie. Wyprowadza przyłącze z obszaru roboczego i obszaru zagrożenia oraz zabezpiecza je przed uszkodzeniem.
    Panele można połączyć złączkami gwintowymi poniżej pokrywy przez ścianę zbiornika. Zarówno projektanci jak i użytkownicy linii galwanicznych doskonale rozwiązują w ten sposób wszelkie problemy związane z ogrzewaniem w liniach bębnowych i zawieszkowych, nawet przy ekstremalnym braku miejsca. Nie jest konieczne przewiercanie ścian zbiorników, podobnie jak spawanie rur czy instalowanie złączek gwintowych do grzałek ceramicznych, dzięki czemu nie narażamy w szczelności zbiornika.
    Wanny można ustawiać bezpośrednio obok siebie. Nie musimy zapewniać odstępu/miejsca niezbędnego do wymiany długich grzałek rurowych. Możliwe jest szybkie i łatwe wyjęcie paneli z wanny w celu przeprowadzenia ich czyszczenia, wymiany, ponownego podłączenia itp.
    W grzejnikach nie powstają skropliny ani woda kondensacyjna, co ma miejsce w przypadku zgrzewanych lub wkręcanych rur. Odpadają zatem awarie spowodowane skroplinami.
    W przypadku paneli grzewczych można zrezygnować z często stosowanej centralnej elektrycznej skrzynki zasilającej oraz całej instalacji elektrycznej z nią związanej, co jest nieodzowne przy tradycyjnych/klasycznych grzałkach.
    Zbiorniki wyposażone w klasyczne grzałki/wkłady grzejne wymagają znacznie większego nakładu pracy przy instalacji oraz wyszukaniu awarii/błędów niż ma to miejsce przy panelach grzewczych.                         

    Joanna Dziedzic
    JTec Urządzenia dla Przemysłu
    Dystrybutor firmy NÜGA®
    www.jtec.pl

    Tagi: Jtec

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...