Marek Budziszewski
dyrektor zarządzający Chemetall Polska
Firma Chemetall zajmuje się opracowywaniem i produkcją zindywidualizowanych rozwiązań technologicznych i systemowych w zakresie obróbki powierzchniowej. Jako część grupy BASF, tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Nasze produkty zabezpieczają metale przed korozją, ułatwiają ich obróbkę oraz pozwalają możliwie najlepiej przygotować części do malowania, jak również zapewniają właściwą przyczepność powłok. To innowacyjne środki chemiczne, które odpowiadają na wyzwania wielu branż.
W Polsce jesteśmy obecni już od 32 lat. A historię naszej firmy tworzą przede wszystkim ludzie. Obecnie zatrudniamy 38 osób i stworzyliśmy zespół, który pracuje z pasją, ma pełną wiedzę i duże doświadczenie, by pomagać i służyć klientom. Jako pierwsi na polskim rynku zaoferowaliśmy pomoc doradców, którzy dobierają technologię do konkretnej linii lakierniczej, wdrażają ją i prowadzą obsługę. Dziś to standard, ale te standardy to my wyznaczyliśmy i wciąż chcemy iść dalej. Zatem nie tylko sprzedajemy, obsługujemy i pomagamy w procesach, prowadzimy nadzory, ale też organizujemy szkolenia dotyczące postępowania z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, by podnosić świadomość użytkowników związaną z bezpieczeństwem ludzi i ochroną środowiska. Ponadto mamy kompleksowe laboratorium, w którym możemy wykonywać różne testy, badania i analizy, do korzystania z których zachęcamy. Kolejny etap rozwoju to logistyka. Naszym celem jest jak najszybciej docierać do klientów, być zawsze, kiedy tego potrzebują, a także oferujemy bezpłatny odbiór pustych opakowań po chemikaliach. Chcemy obsługiwać klientów kompleksowo oraz tworzyć trwałe i długofalowe relacje.
Zdaniem uczestników
Lech Piórkowski
KIETZMANN Coatings Sp. z o.o.
Miałem zaszczyt uczestniczyć w seminarium firmy Chemetall Polska w Jachrance. Zarówno organizacja konferencji, jak i poruszana problematyka stały na wysokim poziomie. Omawiane tematy były bardzo tożsame z moim zawodowym zainteresowaniem, sposób ich prezentacji był jasny, czytelny, a przekazywana wiedza bardzo przyswajalna. Co do formy spotkania najbardziej spodobały mi się dwa panele dyskusyjne, w których można było zadawać pytania uczestnikom oraz swobodnie samemu się wypowiadać. Brałem udział w drugim panelu dyskusyjnym, którego tematem była próba odpowiedzi na pytanie: „Czy technologia VIANT firmy Chemetall może zastąpić lakierowanie kataforetyczne i/lub lakierowanie proszkowe?”. Interesująca polemika pomiędzy uczestnikami oraz publicznością pokazała duże zainteresowanie VIANT-em, co tylko podniosło jakość konferencji. Odnosząc się do informacji zdobytych na temat nowego produktu uważam, że stanowi ciekawą alternatywę do jego zastosowania zamiast kataforezy w określonych sektorach przemysłu. Na pewno najistotniejszym argumentem przemawiającym za zastosowaniem tej technologii jest krótszy czas obróbki części w przygotowaniu wstępnym oraz mniej wymaganych kroków procesowych, co niesie za sobą oszczędności i niższy udział w śladzie węglowym. Zaprezentowane wyniki badań korozyjnych również oceniam jako bardzo obiecujące. Moim zdaniem technologia VIANT bardzo dobrze rokuje na przyszłość, a jako osoba zainteresowana będę śledził dalszy jej rozwój.
Komentarze (0)