Drugi E-Congres Paint Poland 2023 za nami
„Ekonomia – ekologia – efekt”, takie hasło przyświecało tegorocznej, drugiej edycji E-Congres Paint Poland 2023, organizowanego przez Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego. Podczas wydarzenia podsumowano konkursy „Lakiernia Roku 2022” oraz „Dostawca Roku 2022”, a także wręczono wyróżnienia „Przyjaciołom SLP”.
Kongres lakierników przemysłowych to niezależna platforma spotkania branży lakierniczej z pełnym spektrum dostawców, naukowców i użytkowników. Sympatycy spotkali się w Uniejowie, gdzie w miłej, przyjacielskiej atmosferze mogli poszerzyć swoją wiedzę na tematy związane z szeroko pojętą obróbką powierzchniową. Aktualne wyzwania branży były podstawą dyskusji, jak przetrwać różne ograniczenia i jak je rozwiązać.
Anna Malinowska, która jest jednym z pomysłodawców i założycieli Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego, aktualnie prezes Rady Nadzorczej SLP, przypomniała historię, nakreśliła główne cele i opisała zakres doradztwa, jaki oferuje ta organizacja. − Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego SLP jest dobrowolnym zrzeszeniem, które ma na celu integrację środowiska branżowego, tworzenie platformy umożliwiającej wymianę informacji, doświadczeń i pomysłów pomiędzy członkami i firmami współpracującymi – mówiła A. Malinowska. – Wspólnie tworzymy możliwości rozwoju branży lakiernictwa przemysłowego, organizujemy szkolenia, sympozja i spotkania branżowe, a także wspieramy realizację projektów podjętych w dziedzinie lakiernictwa przemysłowego. Oferujemy pomoc techniczną oraz konsultację przy projektach i inwestycjach. Pragniemy spajać branżę lakiernictwa przemysłowego, działając na jej rzecz jako całości, zrzeszając różnych ekspertów. Chcemy budować trwałe relacje i utrzymywać stałą współpracę, a także rozwijać się poprzez wzajemnie edukowanie i dzielenie się wiedzą. Nie boimy się wyzwań! Dla nas każde z nich to motywacja do działania.
Ponadto pierwszego wieczora goście uczestniczyli w biesiadzie lakierników, podczas której doskonale bawili się i integrowali przy świetnej muzyce miksowanej przez didżeja.
Podczas dwóch dni prelegenci dzielili się swoją wiedzą i doświadczenia na następujące tematy:
- technologia VIANT – Chemetall BASF,
- Paint Energy Saving System – zastosowanie żywic polimocznikowych – NOVOL,
- droga grafenu – od pomysłu do wdrożenia w przemyśle automotive, case study malarni proszkowej – NanoSphere,
- GemaConnect Dashboard – inteligentny sposób zarządzania lakiernią – PC System,
- platforma zarządzania lakiernią smart IoT – e.Luterbach AG,
- optymalizacja procesów lakierowania – dobór odpowiedniej technologii aplikacji, zwiększenie transferu, ograniczenie LZO – SAMES,
- Interpon Redox – system ochrony korozyjnej & OneCoat – AkzoNobel,
- lakiernia szyta na miarę – koncepcja zrównoważonego rozwoju – Trasmetal,
- optymalizacja procesu obróbki ściernej – REWA,
- zrównoważone przygotowanie powierzchni – porównanie technologii – Kluthe Poland,
- dobry projekt i ekologiczne rozwiązania – Euroimpianti,
- wpływ przygotowania powierzchni na jakość powłok lakierowych – Kluthe Poland,
- wady lakiernicze – NOVOL,
- dyrektywa ATEX, aspekty bezpieczeństwa na liniach do malowania proszkowego – PC System,
- bezpieczeństwo chemiczne w lakierni – Chemetall BASF,
- innowacja w lakierni ABC Colorex, case study – ABC Colorex,
- redukcja LZO w instalacjach przemysłowych – kompleksowe i innowacyjne rozwiązania ograniczania emisji i odzysku energii – KATALIZATOR,
- udana modernizacja lakierni proszkowej – STELWELD.
Komentarze (1)