Robotyzacja i automatyzacja procesów lakierowania to jedne z wielu tematów, na których będzie się koncentrować nadchodzące PaintExpo.
8. edycja wiodących światowych Targów Technologii Lakierowania Przemysłowego w Karlsruhe (Niemcy) odbędzie się w dniach 21–24 kwietnia 2020 r.
Po raz kolejny PaintExpo (21–24 kwietnia 2020 r.) przekształci centrum wystawowe w Karlsruhe w międzynarodowy rynek innowacji, zastosowań, przyszłych technologii i trendów obejmujących wszystkie aspekty technologii powlekania przemysłowego.
Do tej pory już 430 firm zarezerwowało powierzchnię wystawienniczą na tych wiodących targach. Pełna oferta rozwiązań ukierunkowanych na optymalizację procesów powlekania i dostosowanie ich do wymagań przyszłości będzie czekać na odwiedzających targi.
Wymogi dotyczące lakierowania, które muszą być spełnione przy produkcji wyrobów przemysłowych, na całym świecie stają się coraz bardziej rygorystyczne. Z jednej strony, jakość malowania musi być jeszcze lepsza, a uwaga musi być ukierunkowana na stale rosnące zapotrzebowanie wobec zindywidualizowanych produktów, które jednocześnie podlegają ogromnej presji kosztowej. Z drugiej zaś strony, muszą być przestrzegane coraz surowsze przepisy dotyczące ochrony środowiska, a zasoby muszą być wykorzystywane w sposób bardziej efektywny. Poza tym nowoczesne procesy produkcyjne stwarzają nowe wyzwania dla technologii powlekania. To właśnie na targach PaintExpo zostaną zaprezentowane kompleksowe oferty dla branży obróbki powierzchniowej. Około 400 firm, w tym wszyscy liderzy rynku i technologii z branży, dokonało już rezerwacji stoisk. – Silny popyt na powierzchnię wystawienniczą na PaintExpo, znacznie wcześniej niż przed wydarzeniem, sprawia, że dostawcy technologii powlekania przemysłowego postrzegają te wiodące światowe targi jako niezastąpione wydarzenie – informuje Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający FairFair GmbH, organizator imprezy. – A zatem już widać, że przedstawimy zwiedzającym najbardziej aktualne i kompleksowe oferty technologii malowania przemysłowego, a także rozwiązania dla ich indywidualnych zadań.
Wszystkie technologie, materiały i sektory przemysłu
Program wystawienniczy PaintExpo obejmuje wszystkie technologie powlekania przemysłowego w całej sekwencji tych procesów: malowania proszkowego, lakierowania ciekłego i E-Coat. Firmy, które się wystawiają, zaprezentują innowacje, technologie i usługi w zakresie projektowania, prowadzenia i optymalizacji procesów, aby sprostać wszelkim wymaganiom dotyczącym jakości i elastyczności, a także efektywności materiałowej, energetycznej oraz kosztowej do powlekania komponentów wykonanych z metali, tworzyw sztucznych, drewna, materiałów drewnianych, szkła, kombinacji materiałów oraz wielu innych wykorzystywanych w przemyśle. Zakres tematów zaczyna się od wstępnej obróbki części i obejmuje wszystko, od systemów i technologii aplikacji, systemów transportowych i suszących, aż do zapewnienia jakości i procesów pakowania polakierowanych produktów. Jeśli chodzi o systemy malarskie, uwaga będzie skupiona na nowych i dalej opracowywanych rozwiązaniach dla wszystkich rodzajów procesów powlekania, w tym systemów o ultrawysokiej zawartości części stałych, chromowanych powłok zastępczych, żelkotów i systemów, które zapewniają powlekanym powierzchniom specjalne właściwości funkcjonalne i/lub dekoracyjne, pomagają im poprawić ochronę przed korozją i przyczyniają się do zmniejszenia zużycia materiałów, a także energii.
– Kompletne oraz najnowocześniejsze oferty zaprezentowane na targach umożliwią technologom zajmującym się malowaniem szybkie znalezienie rozwiązań dla realizacji ich zadań – mówi z przekonaniem Jürgen Haußmann.
Doris Schulz
www.paintexpo.com
Komentarze (0)