• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 2(100)/2016

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    ponad rok temu  15.03.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Niezależnie od tego czy jest to przemysł samochodowy, czy przemysł technologii medycznych lub lotniczy, mechanika precyzyjna, optyka lub elektronika - w wielu branżach informacje o resztkowych zanieczyszczeniach powierzchniowych stały się teraz standardową częścią specyfikacji technicznej detali. Dlatego ważne jest nie tylko to, aby osiągnąć wymaganą w specyfikacji czystość, ale także utrzymać ją dopóki części są dostarczane do klienta lub przekazywane do dalszych etapów przetwarzania.

    Oznacza to nie tylko konieczność opracowania skutecznego systemu czyszczenia ze ścisłym monitorowaniem kąpieli czyszczących i ciągłą kontrolą czystości, ale również z odpowiednimi rozwiązaniami dla wyrobów magazynowanych i pakowanych. Aby zapoznać się z trendami w tym zakresie, warto wziąć udział w Międzynarodowych Targach Przemysłowych Technik Czyszczących parts2clean. – Wystawcy obecni na targach parts2clean, które będą miały miejsce w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2016 roku w Centrum Wystawowym w Stuttgarcie (Niemcy), zaprezentują szeroką gamę rozwiązań w zakresie czyszczenia przemysłowego – mówi Olaf Daebler, odpowiedzialny za parts2clean w Deutsche Messe AG.

    Najpierw właściwy proces czyszczenia

    Dziś możliwe jest czyszczenie metali, które najbardziej odpowiada normom, konsekwentne i oszczędne – ale tylko wtedy, gdy proces czyszczenia został specjalnie zaprojektowany dla odpowiedniego rodzaju zabrudzenia, które ma zostać usunięte, geometrii elementu, materiału, wydajności oraz określonego stopnia czystości, który ma zostać osiągnięty. Wynik i opłacalność procesu czyszczenia zależy od wielu czynników, łącznie z odpowiednim typem instalacji i środka czyszczącego a nawet konstrukcji wanny czyszczącej. Innym problemem jest skuteczne usuwanie luźnych zanieczyszczeń powstających podczas kąpieli myjącej, tak by nie mogły się one gromadzić i ponownie osadzać na oczyszczonych już elementach. W celu zagwarantowania ciągłego usuwania zabrudzeń niezbędne jest prawidłowe przygotowanie kąpieli. Aby uzyskać optymalne rezultaty, musi zostać wdrożone na miejscu dodatkowe oprzyrządowanie służące monitorowaniu krytycznych parametrów procesu, takich jak stężenie środka czyszczącego, temperatura, jakość wody do kąpieli i stan filtra. Współczesne urządzenia do oczyszczania, czy to na bazie wody czy rozpuszczalników, oferują możliwość prowadzenia czyszczenia i ochrony/zabezpieczenia przed korozją w sposób ciągły.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Unikanie wtórnego zabrudzenia

    Gdy tylko oczyszczone detale wyjdą z kąpieli czyszczącej, głównym problemem staje się utrzymanie ich w czystości przez wszystkie kolejne etapy wyjmowania, kontroli, transportu i przechowywania. Zwykłe obudowanie lub przekrycie obszaru, na którym elementy są wyjmowane z kąpieli, chroni je przed wtórnym zanieczyszczeniem przez zanieczyszczenia środowiskowe. W przypadku przedmiotów, które muszą być czyszczone według bardzo wysokich standardów wskazane jest, aby wyjmować je z kąpieli, sprawdzać i pakować w warunkach czystego pomieszczenia. W celu ochrony detali przed korozją podczas transportu lub magazynowania dostępne jest tak zwane opakowanie VCI (lotny inhibitor korozji). Są to materiały do pakowania, które tworzą środowisko hamujące korozję wewnątrz opakowania, a jednocześnie chronią przed wnikaniem brudu z zewnątrz opakowania.            

    Równolegle z targami parts2clean, w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2016 r. w Centrum Wystawowym w Stutt­garcie odbywają się targi O&S Międzynarodowe Targi Obróbki Powierzchniowej i Lakiernictwa, LASYS Targi Rozwiązań Systemowych w Laserowej Obróbce Materiałów i AUTOMOTIVE Expo, są one połączeniem pięciu targów obejmujących różne aspekty przemysłu motoryzacyjnego.               

    Doris Schulz

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...