Z roku na rok polskie firmy produkcyjne coraz bardziej doceniają znaczenie innowacyjności dla kształtowania swojej pozycji konkurencyjnej, tak na rodzimym, jak i zagranicznym rynku. Mimo niepewnych czasów, lecz sprzyjającej koniunktury w sektorze przemysłu, polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z nowinek technologicznych i inwestują w budowę zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego pozwalającego im na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie – rozwijanie i doskonalenie oferowanych towarów i usług.
Początek czerwca to termin, który chyba niemal każdy przedstawiciel branży przemysłowej ma zapisany w kalendarzu i zarezerwowany na wizytę w Poznaniu. To właśnie tu, w stolicy Wielkopolski, w dniach 7-10 czerwca 2016 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, spotykają się liderzy z sektora innowacji, miłośnicy nowinek technologicznych, producenci maszyn i nowoczesnych rozwiązań. W tym czasie w Poznaniu prezentowany jest także dorobek inżynierów, zespołów projektowych i jednostek naukowych – najnowocześniejsze metody, które trafiają na grunt przemysłu, umożliwiając zwiększenie wydajności urządzeń, optymalizację pracy zakładów produkcyjnych i podniesienie rynkowej atrakcyjności i konkurencyjności firm. Targi ITM Polska to ważny punkt na drodze do tego, by stać się firmą przyszłości i sukcesywnie wprowadzać zmiany wynikające z koncepcji Przemysłu 4.0.
Nie lada gratką dla wszystkich obecnych na targach jest temat przewodni tegorocznej edycji ITM Polska – „Przemysł 4.0” i związana z tym zjawiskiem cyfryzacja i zaawansowana automatyzacja produkcji przemysłowej oraz szereg wprowadzanych nowoczesnych zmian na grunt polskiej gospodarki. Produkcja zintegrowana w sieci to przyszłość branży, o czym doskonale wiedzą organizatorzy targów ITM Polska 2016 – podczas tego wydarzenia będzie można zapoznać się z działaniem nowych technologii, napędzających zmiany modelu produkcji.
Wszyscy, którzy pojawią się na ITM Polska 2016 będą mieć zapewniony dostęp do fachowej wiedzy i nowatorskiej myśli inżynieryjnej. Poprzez możliwość uczestnictwa w szerokiej gamie seminariów, warsztatów oraz konferencji, jak również zwiedzenia ekspozycji podzielonej na salony tematyczne (Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, Salon Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX, Salon WELDING oraz Salon Nauka dla Gospodarki), obecni na targach będą mogli podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć istotne informacje i nawiązać perspektywiczne kontakty.
Komentarze (0)