Uczestnicy podkreślali wysoką wartość merytoryczną wystąpień.
Organizatorzy zadbali nie tylko o dużą dawkę wiedzy, ale także dodatkowe atrakcje po wykładach. Można było zwiedzić fabrykę farb proszkowych w Siestrzeni i dowiedzieć się, jak wygląda proces produkcji. Był też czas przeznaczony na dyskusję i integrację. Firma IGP zaprosiła także na wizytę w Muzeum Motoryzacji i Techniki.
Uczestnicy podkreślali wysoką wartość merytoryczną wystąpień oraz dobrą i sprawną organizację. – Spotkanie było bardzo użyteczne dla firm, które już używają technologii malowania proszkowego, a przede wszystkim dla firm i osób, które są zainteresowane proszkowym wykańczaniem materiałów drewnopochodnych, jak MDF, a nawet drewno lite – ocenia Józef Borowiak z firmy Postęp Sp. z o.o., pierwszego przedsiębiorstwa w Polsce, które maluje proszkowo płyty MDF. – Odczuwam, obserwuję stopniowy rozwój tej technologii. Rozwijają się technologicznie zarówno same farby proszkowe, dostawcy urządzeń – linii lakierniczych oraz producenci materiałów do lakierowania proszkowego MDF. Wraz z rozwojem wymienionych dziedzin wierzę, że ta technologia będzie bardziej powszechna. To tylko kwestia czasu.
Optymalne i estetyczne rozwiązania od 50 lat
Nazwa IGP niezmiennie oznacza jakość, bezpieczeństwo i niezawodność – wartości, które przynoszą klientom korzyści. Firma oferuje innowacyjne i ekonomiczne systemy farb proszkowych przeznaczonych do powlekania różnych materiałów: niezależnie od tego, czy chodzi o rozwiązania powłokowe w architekturze, przemyśle, transporcie lub branży mebli drewnianych. Firma konsekwentnie nastawia się na zapewnienie optymalnego rozwiązania każdemu klientowi. W równym stopniu w centrum uwagi stoją: estetyka, ekonomia i ekologia. W zakresie projektowania i produkcji IGP wciąż poszukuje nowych możliwości, które pozwalają na tworzenie wyrafinowanych rozwiązań powłokowych. W tym roku mija 50 lat od powstania tej szwajcarskiej firmy.
Grzegorz Petka
redakcja@lakiernictwo.net
Komentarze (0)