Dzielić się wiedzą – bezpłatny udział w wydarzeniu
Jak uczestnicy, dla których to spotkanie było bezpłatne, wspominają warsztaty?
– Lakierowanie proszkowe stosujemy już od 20 lat, ale zawsze warto wymienić poglądy, skoro organizatorzy zaplanowali także panel dyskusyjny – komentuje Małgorzata Bobowiec z ABC Colorex Sp. z o.o. – Skoro nasi klienci polegają na nas, to najbardziej zainteresowała nas sesja dotycząca aplikacji farb proszkowych, dlatego też przybyliśmy w mocnym, 4-osobowym składzie.
Uczestnikami warsztatów były w większości małopolskie firmy, by wspomnieć ABC Colorex, Lukro, firmę Wiśniowski z Nowego Sącza czy KZWM Ogniochron SA z Andrychowa.
– Inicjatywa organizatorów jest o tyle ciekawa, że takie szkolenie tylko na jeden dzień odrywa nas od pracy, więc oprócz mistrza produkcji słuchamy prelekcji z operatorami naszych linii malarskich – ludzi z doświadczeniem, ale jako że nie mieliśmy do niedawna przygotowania chemicznego, to właśnie ta sesja zasługuje na szczególną uwagę – wspomniał Sebastian Gibadło, kierownik produkcji w firmie Ogniochron.
Wspólna wymiana doświadczeń
Podsumowaniem relacji niech będą krótkie wypowiedzi organizatorów. Zacznijmy od genezy warsztatów lakierniczych, bo że inicjatywa to godna pochwały, nie trzeba specjalnie dowodzić w sytuacji ogólnej zapaści szkolnictwa zawodowego.
– Jako dostawcy technologii współpracujemy ze sobą, koordynując częstokroć inwestycje dla wspólnych klientów, więc wpadliśmy na pomysł, by w jednym miejscu zgromadzić ich, aby wspólnie dzielić się doświadczeniami – przybliża pomysł cyklicznych spotkań w różnych regionach Polski Bartłomiej Wasążnik, dyrektor handlowy Haug Chemie Polska Sp. z o.o.
Przekrój profilu działalności uczestników jest dość różny, by wspomnieć reprezentantów zarówno z branży architektonicznej, przemysłu ogólnego czy firm usługowych, np. zajmujących się renowacją felg samochodowych. Jak usatysfakcjonować merytorycznie każdego ze słuchaczy?
Już wiemy, że kolejne warsztaty wzbogacą case-study zaimportowane z zagranicznych rynków, wszak organizatorami szkoleń są firmy o zasięgu globalnym. A rodzimy rynek lakierniczy i jego problemy?
– Wobec stale rosnących wymagań środowiskowych, oprócz nadzoru nad technologią i procesem, wspieramy naszych klientów w przypadkach zaklasyfikowania preparatów jako niebezpieczne bądź jeśli pojawią się nowe, pozwalające zmniejszyć negatywne oddziaływanie na zdrowie ludzkie i środowisko – wspomniał Dariusz Nowak, Haug Chemie Polska Sp. z o.o.
To, co cieszy najbardziej, to fakt, że trzecia edycja dowiodła, jak duże jest zapotrzebowanie na szkolenia.
Rafał Dobrowolski
Komentarze (0)