Zbliża się ósma edycja wiodących na świecie Targów Technologii Lakierowania Przemysłowego – Karlsruhe (Niemcy), 21–24 kwietnia 2020 r.
Cyfryzacja, personalizacja i ochrona środowiska to megatrendy, które stanowią wyzwanie dla lakierni przemysłowych. Nadchodzące Targi Technologii Lakierowania Przemysłowego PaintExpo (od 21 do 24 kwietnia 2020 r.) z około 500 wystawcami będą oferować niezrównaną na skalę światową ofertę technologii obróbki powierzchni. Portfolio tej wiodącej na świecie wystawy obejmuje kompleksowe rozwiązania do malowania ciekłego i proszkowego oraz wszystkie procesy związane z lakierowaniem.
Popraw jakość, produktywność i rozpocznij zrównoważony rozwój, zwiększ wydajność i reaguj niezwykle elastycznie na różne długości serii oraz wymagania projektowe. Firmy zajmujące się malowaniem produktów, które specjalizują się w produkcji pojazdów, produkcji dóbr inwestycyjnych i konsumpcyjnych, w zastosowaniach architektonicznych i wszystkich innych sektorach przemysłu stoją przed tymi wyzwaniami – niezależnie od tego, czy elementy wykonane są z metali, tworzyw sztucznych, drewna i materiałów drewnopochodnych, ze szkła, kompozytów czy innych materiałów, muszą być pomalowane.
PaintExpo to jedyna na świecie platforma wystawowa, informacyjna i zakupowa dla technologii malowania przemysłowego, która obejmuje tak szeroki zakres zastosowań i procesów. Potwierdzić to można jednym rzutem oka na listę wystawców na tych wiodących światowych targach, których ósma edycja odbędzie się w dniach 21–24 kwietnia 2020 r. Około 500 firm z 26 krajów zarezerwowało już swoje stoisko (dane na koniec grudnia 2019 r.). Z około 16 000 metrów kwadratowych obszaru wystawienniczego zarezerwowano już więcej niż całą powierzchnię zajmowaną podczas imprezy w 2018 roku. Podczas wydarzenia pod ręką będą dostępni globalni gracze z branży, jak również innowacyjne małe i średnie firmy. – Dzięki temu technolodzy oraz goście z firm zajmujących się lakierowaniem mogą gromadzić kompleksowe informacje na temat najnowszych osiągnięć i trendów we wszystkich obszarach technologii powlekania przemysłowego – wyjaśnia Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający organizatorów imprez FairFair GmbH.
Skupienie na automatyzacji i cyfryzacji
– Na nadchodzącym PaintExpo uwaga będzie również skoncentrowana na rozwiązaniach dotyczących automatyzacji i digitalizacji procesów malowania – kontynuuje Jürgen Haußmann. – Obecnie nie chodzi już tylko o automatyzację poszczególnych etapów powlekania, ale raczej o połączenie łańcucha procesów w sieć.
Wśród innych rozwiązań zostaną zaprezentowane roboty wieloosiowe specjalnie zaprojektowane dla przemysłu lakierniczego oraz kabiny z robotami do malowania ciekłego i proszkowego, które łączą wysoką jakość oraz powtarzalność malowania robotem z elastycznym i opłacalnym rozwiązaniem, które sprawia, że jest on odpowiedni również dla średnich i mniejszych firm, gdzie możliwe jest zaimplementowanie automatycznego procesu malowania. Wymagana technologia aplikacji jest dostosowana do danego projektu. Nowe sterowniki pistoletu natryskowego zapewniają bardzo precyzyjną aplikację i kontrolę. Wszystkie parametry malowania są łatwo dostępne i regulowane bardzo dokładnie – w niektórych przypadkach nawet ze smartfona lub tabletu. Takie rozwiązanie pomaga również ograniczyć zużycie materiału, a tym samym obniżyć koszty operacyjne. Dzięki nowym rozwiązaniom inne funkcje, które można skutecznie zautomatyzować i zwiększyć efektywność pod względem zużycia materiału, obejmują przygotowanie farby i jej transport, a także dozowanie i zmianę koloru. Wystawcy PaintExpo zaprezentują również innowacyjne rozwiązania, które umożliwią firmom zintegrowanie ich systemów w celu wdrożenia zautomatyzowanego monitorowania parametrów procesu, takich jak ilość zużytej farby, temperatura i powietrze procesowe, aż po monitorowanie strumienia natryskowego oraz rejestrowanie i ocenę uzyskanych danych. Systemy kontroli jakości dla powlekanych powierzchni można również zintegrować z procesem.
Komentarze (0)