• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 4(108)/2017

    Wydarzenia

    ponad rok temu  10.08.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Marek Budziszewski z Chemetallu, organizator seminarium.

    Marek Budziszewski z Chemetallu, organizator seminarium.

    Strona 1 z 2

    Seminarium o technologiach przygotowania powierzchni i lakierowania 

    Seminaria organizowane przez firmę Chemetall Polska, dostawcę chemii do procesów lakierowania przemysłowego, są chyba najdłużej odbywającymi się cyklicznie spotkaniami dla branży lakierniczej w naszym kraju. W tym roku technolodzy spotkali się po raz 21. 

    Seminaria poświęcone w głównej mierze zagadnieniom chemicznej obróbki powierzchni, organizowane przez Chemetall, tradycyjnie odbywają się w Jachrance pod Warszawą. Tegoroczne zgromadziło 130 osób z około 60 firm z całej Polski, które reprezentowały różne gałęzie przemysłu. Forma spotkań raz na dwa lata pozwala na prezentację najnowszych osiągnięć zarówno w zakresie chemii, jak i farb oraz urządzeń do przygotowania powierzchni i malowania. Warto jednak zaznaczyć, że takie wydarzenia to także okazja do wielu mniej formalnych spotkań w gronie technologów, którzy bardzo chętnie wymieniają się doświadczeniami z zakresu swojej pracy w lakierniach. 
    Organizatorzy tak dobierają tematykę, by prezentowane wykłady dotyczyły zagadnień i spraw związanych z praktyką przemysłową oraz dbają o odpowiedni poziom wystąpień. – Chcielibyśmy, aby nasze seminarium wciąż było postrzegane w Polsce jako miejsce zdobywania informacji dotyczących nowych produktów i technologii w branży lakierniczej, żeby było forum wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami, użytkującymi różne technologie przygotowania powierzchni i lakierowania – mówi Marek Budziszewski, dyrektor sprzedaży Chemetall Polska, organizator seminarium. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Spotkanie rozpoczęto od informacji o przejęciu w grudniu ubiegłego roku firmy Chemetall przez firmę BASF, globalnego dostawcę chemii do różnych obszarów przemysłu. – Wskutek tego przejęcia dział BASF Coatings poszerzył swoją ofertę, stając się dostawcą jeszcze bardziej kompleksowych rozwiązań – stwierdził Tomasz Sroczyński z firmy BASF Coatings. 
    – A dla Chemetall przejęcie oznacza dostęp do nowych rynków i klientów oraz do większej bazy surowcowej, a także zwiększa możliwości prac badawczo-rozwojowych – dodaje Marek Budziszewski z Chemetall. – Liczę, że wspólnie będziemy mogli zaoferować nowe, lepsze produkty. 
    Uczestnicy seminarium mogli w tym roku obejrzeć ciekawy promocyjny film o Chemetall Polska, w którym pracownicy z dystansem do siebie i firmy oraz dużym poczuciem humoru opowiadali o swojej pracy, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. 
    Po części wprowadzającej przyszedł czas na tematyczne wystąpienia związane z chemiczną obróbką powierzchni oraz zagadnieniami dotyczącymi przemysłowego lakierowania. Było zatem o ewolucji w technologiach przygotowania powierzchni przed lakierowaniem, czyli o tym, że nowe produkty są coraz bardziej przyjazne środowisku, np. technologia Oxsilan nie zawiera niklu, fosforanów i boranów. Mówiono także o przygotowaniu powierzchni aluminium czy technologiach obróbki elementów ocynkowanych. Ciekawymi wykładami były  tematy o nowościach do procesu fosforanowania cynkowego czy systemie dozowania chemii w lakierniach, a także o współczesnych praktykach kontroli i prowadzenia procesu w technologiach chemicznej obróbki powierzchni. Nie zabrakło też tematów związanych z wymaganiami prawnymi w zakresie ochrony środowiska i BHP oraz badaniami laboratoryjnymi. 
    Jak zawsze, do wygłoszenia prelekcji zaproszono osoby związane zawodowo z branżą obróbki powierzchni z innych firm. Tym razem poruszano takie tematy, jak oszczędności w procesie lakierowania proszkowego, zaprezentowano najnowsze rozwiązania farb proszkowych, a także mówiono o międzynarodowych systemach jakości powłok na aluminium i stali Qualanod, Qualicoat, Qualideco, Qualiseelcoat, administrowanych przez stowarzyszenie Qualipol. 
    Uczestnicy sympozjum podkreślają, że chętnie biorą udział w tego typu spotkaniach, które są szansą do poszerzenia wiedzy fachowej, ale i wymiany doświadczeń oraz bliższego poznania osób z innych firm. 
    – Tegoroczne seminarium Chemetall nie powinno zawieść uczestników, którzy oczekiwali praktycznego podejścia do problematyki szeroko rozumianej obróbki chemicznej powierzchni – ocenia Waldemar Klauze z firmy Amica. – Tak jak w poprzednich edycjach, prelegenci potrafili zainteresować nie tylko wieloma interesującymi tematami, ale również lekką i przystępną formą swoich prezentacji. Wystąpienia, które najbardziej mnie zainteresowały, dotyczyły przygotowania powierzchni ocynkowanych ogniowo przed malowaniem oraz metodyki kontroli parametrów procesów chemicznej obróbki powierzchni, w których to właśnie analiza problemu z wykorzystaniem rzeczywistych przypadków i prezentacją wyników testów przykuła moją uwagę. Należy wspomnieć, że wartością dodaną seminarium była możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń branżowych. 
    Organizatorów cieszy, że od 21 lat tak dużo osób uczestniczy w seminariach Chemetall. – Są to nie tylko klienci, którzy stosują nasze chemikalia i od wielu lat przyjeżdżają na te spotkania, ale także osoby, które są na naszym szkoleniu po raz pierwszy – mówi Marek Budziszewski. – Wszyscy poszukują nowoczesnych rozwiązań technologicznych. 
     –  Wcześniej nie uczestniczyłem w seminariach organizowanym przez firmę Chemetall i muszę przyznać, że zrobiło ono na mnie bardzo pozytywne wrażenie – dodaje Michał Bartoszek z firmy PPHU Marcus. – Prelekcje przeprowadzane przez technologów firmy Chemetall oraz przedstawicieli zaproszonych firm były pełne ciekawych informacji, które są przydatne w codziennej pracy, a sama organizacja spotkania stała na bardzo wysokim poziomie. Polecam.              

    GALERIA ZDJĘĆ

    Uczestnicy mogli wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a także porozmawiać przy stoiskach wystawców.
    Uczestnicy mogli wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a także porozmawiać przy stoiskach wystawców.
    Uczestnicy mogli wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a także porozmawiać przy stoiskach wystawców.
    Uczestnicy mogli wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a także porozmawiać przy stoiskach wystawców.
    Uczestnicy mogli wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a także porozmawiać przy stoiskach wystawców.
    Uczestnicy mogli wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a także porozmawiać przy stoiskach wystawców.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ Krzykacz 1 ponad rok temu Coś pogubiłem się w matematyce - Chemetall jest obecny w Polsce od 26 lat (podsumowanie o firmie na drugiej stronie artykułu), organizuje spotkania w cyklu co dwa lata i w tym roku było 21 spotkanie??? :) Może to i najdłużej odbywające się cyklicznie spotkania dla branży w naszym kraju, ale raczej 21 razy w ciągu 26 lat byłoby ciężko się spotkać. Chyba ktoś tu zagiął czasoprzestrzeń w celach marketingowych :)...
      oceń komentarz zgłoś do moderacji