W światowym lakiernictwie przemysłowym na targach PaintExpo 2024
Światowe targowe premiery, ekologiczne technologie, rozwiązania podnoszące efektywność energetyczną oraz gwarantujące optymalizację procesów w lakiernictwie – nadchodzące targi PaintExpo będą miejscem prezentacji najnowszej oferty najważniejszych graczy w branży lakierniczej, innowacji i trendów dla przemysłu lakierniczego, branży powłok przemysłowych i zabezpieczeń powierzchni z całego świata, a także okazją do osobistych rozmów z producentami na ich stoiskach wystawienniczych.
Obecność na targach to możliwość zdobycia informacji z pierwszej ręki na temat nowych linii produkcyjnych, kabin i komór lakierniczych, systemów i urządzeń do lakierowania, systemów aplikacji, pistoletów natryskowych, farb i lakierów oraz technologii lakierniczych. Targi odbywać się będą tradycyjnie w Karlsruhe (Niemcy), w tym roku w dniach od 9 do 12 kwietnia. Bilety wstępu są już dostępne online na stronie organizatora.
Branża przemysłowych technologii lakierniczych coraz bardziej skupia się na rozwoju i implementacji zrównoważonych i energooszczędnych procesów. Trend ten znajdzie swoje odzwierciedlenie w prezentowanych przez tegorocznych wystawców rozwiązaniach i produktach. Między innymi dzięki energooszczędnym koncepcjom systemów lakierniczych, aplikacjom ciekłym gwarantującym oszczędność lakieru oraz nowoczesnemu oprogramowaniu zakłady lakiernicze mogą liczyć na zmniejszenie zużycia energii, a tym samym przyczynić się do realizacji idei zrównoważonego rozwoju. Wystawcy prezentować będą różne podejścia i rozwiązania technologiczne, których wspólnym celem jest stworzenie optymalnych procesów lakierniczych gwarantujących poprawę efektywności energetycznej, jednocześnie chroniąc tym samym środowisko.
Optymalizacja energetycznych instalacji lakierniczych
Producent instalacji AFOTEK z Bad Hersfeld zaprezentuje na targach PaintExpo biologiczny system oczyszczania powietrza wywiewanego z technologią AFOTEK Clean. − Obecnie na rynku dominują termiczne instalacje do spalania wtórnego, które zazwyczaj są ogrzewane gazem − mówi Kai Sinning, członek zarządu w AFOTEK. − Nasz opatentowany produkt oferuje do tego odpowiednik, który do rozkładu zanieczyszczeń, takich jak powietrze wywiewne zawierające rozpuszczalniki, potrzebuje bardzo mało energii. Rozkład w AFOTEK Clean odbywa się wyłącznie przez biologiczną oksydację.
Firma Eisenmann obserwuje wśród swoich klientów w Europie odchodzenie od projektów typu greenfield i zainteresowanie projektami typu brownfield. Są to inwestycje w modernizację i optymalizację energetyczną instalacji mających od 25 do 30 lat. W tym celu firma Eisenmann opracowuje indywidualnie dobrane rozwiązania umożliwiające wprowadzenie istotnych oszczędności w zakładzie. Przykładem jest rozwój techniki transportowej, który stanowił ważny krok w kierunku bardziej energooszczędnej lakierni. W nawiązaniu do tego sukcesu powstał autonomiczny system transportowy dla całego procesu w lakierni pojazdów VarioMover. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest E-Cube − optymalna technologia suchej filtracji stanowiąca odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na alternatywne systemy do stosowanej do tej pory mokrej filtracji. Oferuje ona duży potencjał oszczędności energii, podobnie jak przeróbka kabin lakierniczych z działania z dopływem i odpływem powietrza na działanie z obiegiem zamkniętym. Z kolei rozwiązanie SmartOven zapewnia w procesie suszenia doskonały bilans energetyczny przy jednocześnie wysokiej jakości powłoki lakierniczej. Możliwość wyboru między ogrzewaniem elektrycznym, gazem, olejem termalnym lub wodorem stanowi tutaj ważny czynnik zapewniający elastyczność ekonomiczną.
Komentarze (0)