• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 1(147)/2024

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    ponad rok temu  25.03.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Strona 2 z 4

    Szwajcarski producent urządzeń e. Luterbach zaprezentuje na PaintExpo różne rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój w technologii lakierowania. Fabian Luccarini, dyrektor generalny i współwłaściciel, widzi renesans starych źródeł energii dla istniejących pieców i instalacji. − Dużo mówi się o wodorze jako medium grzewczym – stwierdza. − Jednak ze względu na parametry fizyczne istniejące piece i instalacje nie mogą zostać przebudowane i dostosowane do wodoru. Możliwe jest natomiast przesyłanie ciepła z centralnego źródła energii do miejsc jej zużycia za pomocą oleju termicznego. Takie rozwiązania są obecnie wprowadzane.
    Dalsze postępy w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć w firmie e. Luterbach w dziedzinie oprogramowania i IT. Na przykład portal IoT został jeszcze bardziej rozbudowany i w przypadku zaistnienia nieprawidłowości informuje o nich osoby odpowiedzialne za pomocą predefiniowanych połączeń telefonicznych i komunikatów głosowych. Sieć w czasie rzeczywistym można łatwo połączyć ze sterownikiem PLC na miejscu. Dane są przechowywane jako protokół MQTT przez okres do dwóch tygodni i nie są tracone nawet w przypadku awarii Internetu lub przerw w zasilaniu. 

    Optymalizacja procesów lakierniczych i zużycia materiałów

    Innowacyjne lakiernie firmy SEHON oferują szeroką gamę produktów i usług dla zrównoważonych, przyjaznych środowisku i wydajnych procesów lakierniczych. Prawie wszystkie realizowane przez firmę inwestycje budowy nowych lub modernizacji istniejących lakierni mają być energooszczędne, przyszłościowe i zrównoważone. W efekcie, dzięki temu lakiernie zużywają tylko ułamek dotychczasowego zapotrzebowania na energię lub nawet stają się samowystarczalne energetycznie. − Od ponad 40 lat ochrona środowiska, efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój są częścią naszej filozofii produktowej i korporacyjnej − mówi Tiemo Sehon (CEO). − O pozytywnych efektach działań na rzecz zrównoważonego rozwoju informujemy naszych klientów na piśmie, jeszcze przed złożeniem zamówienia, bazując na dokładnych wyliczeniach oraz konkretnych danych i faktach. W ten sposób każda planowana inwestycja w zrównoważony rozwój może być przez nas precyzyjnie obliczona. 

    Firma WAGNER przedstawi na targach szeroką gamę rozwiązań w zakresie farb i proszków nakładanych na mokro. Firma kładzie nacisk na zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem oraz z oszczędnym wykorzystaniem rozpuszczalników, materiałów i energii. Oferowane produkty i systemy zwiększają produktywność w procesie powlekania dzięki prostej obsłudze i zoptymalizowanemu sterowaniu procesem. Szeroka oferta ręcznych i automatycznych pistoletów airless, aircoat i airspray charakteryzuje się przede wszystkim wysoką wydajnością aplikacji i ekonomicznym wykorzystaniem materiałów. Nowa generacja wysokoobrotowych rozpylaczy do powłok rozpuszczalnikowych i wodnych odgrywa ważną rolę w realizacji wysoce zautomatyzowanych systemów lakierowania na mokro, a także w przypadku rozwiązań zrobotyzowanych, w których nacisk kładziony jest również na oszczędność zasobów. 
    W przypadku pomp do lakierów ciekłych firma WAGNER udoskonaliła proces działania. Na przykład wysokociśnieniowa pompa dwumembranowa Cobra została zoptymalizowana w taki sposób, aby znacznie zmniejszyć wymaganą ilość detergentu, a tym samym skrócić czas potrzebny na zmianę koloru. Dzięki wysoce wydajnym procesom systemy 2K firmy WAGNER przyczyniają się również do zmniejszenia śladu ekologicznego w procesie powlekania.

    Światowe premiery 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Siła innowacji
    Siła innowacji
    Siła innowacji
    Siła innowacji
    Siła innowacji
    Siła innowacji
    Siła innowacji