Konferencja „Chemia i Motoryzacja” po raz dziewiąty we wrześniu
Trwają przygotowania do konferencji „Chemia i Motoryzacja”, której tegoroczna edycja będzie miała miejsce 6–7 września, w Warszawie. Jest to już 9. spotkanie producentów farb i lakierów oraz innych wyrobów chemicznych, dostawców wyposażenia, materiałów uzupełniających z przedstawicielami europejskiego przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego.
O czym jest konferencja?
Podczas dwudniowych spotkań prezentowane są nowe technologie, rozwiązania zwiększające wydajność, podwyższające jakość, udzielane są odpowiedzi na pytania nurtujące producentów pojazdów i ich podwykonawców. Ubiegłoroczna sesja stanowiła ukłon w stronę rozwiązań proekologicznych oraz oferowała wiele nowości, które można podsumować stwierdzeniem: lepiej – taniej – szybciej. Ponadto był cały obszar prezentacji poradnikowo-informacyjnych. Dodatkowo na zakończenie pojawiła się inicjatywa utworzenia portalu internetowego, który umożliwiałby uczestnikom konferencji bezpośredni kontakt, prezentowanie nowości, wymianę doświadczeń itp. Oficjalna prezentacja portalu nastąpi podczas tegorocznej konferencji.
Co jest planowane w tym roku?
Z pewnością będzie kontynuowana tematyka, która ostatnio wzbudziła tak duże zainteresowanie, czyli rozwiązania ułatwiające codzienną pracę pozwalające obniżyć koszty i zwiększyć wydajność pracy. Również sprawy związane z ochroną środowiska i obniżaniem emisji lotnych związków organicznych nie pozostaną bez odpowiedzi. Jest potwierdzony udział wybitnych prelegentów z wielu krajów, więc zapewne będzie ciekawie.A co nowego w samej konferencji?
Poza wspomnianym portalem dla profesjonalistów, będzie rozszerzona tematyka konferencji o sprawy dotyczące systemów naprawczych, organizacji pracy serwisów oraz poprawy ich rentowności. Czyli coś, co winno zainteresować nie tylko przemysł, ale także zakłady blacharsko-lakiernicze, rzeczoznawców, biegłych sądowych i ubezpieczycieli.
Dlaczego jest to ważne dla branży?
Dla dostawców, podwykonawców i partnerów przemysłu czas po pandemii może być dużym wyzwaniem. Czasowe spowolnienie branży, obniżenie jej rentowności, spadek popytu spowodował, że w wielu zakładach produkcyjnych wprowadzane są działania korygujące, firmy dostosowują się do nowych warunków i wyzwań, planowane są reorganizacje itp. A to oznacza, że ich partnerzy winni trzymać rękę na pulsie i monitorować możliwe zmiany, być może uaktualniać swoje strategie, odpowiednio dopasowywać się do nowej sytuacji oraz nawiązywać nowe kontakty. A najlepiej i najszybciej można to zrobić podczas spotkań z przedstawicielami przemysłu, takimi jak „Chemia i Motoryzacja”. Dlatego warto wpisać datę 6–7 września do swoich kalendarzy i zarejestrować się na kolejnym spotkaniu ekspertów ze specjalistami. Do zobaczenia we wrześniu w Warszawie!
Szczegóły i rejestracja na www.chemiaimotoryzacja.pl.
Komentarze (0)