ITM Industry Europe 2020
Silnej pozycji w branży przemysłowej nie buduje się szybko. To lata ciężkiej pracy opartej na wnikliwych analizach rynku, biznesowych relacjach i zaufaniu. Grupa MTP, organizując od kilku dekad targi przemysłowe, stworzyła w Poznaniu centrum światowych trendów tego sektora. W 2020 r. wydarzenie odbędzie się po raz dziewięćdziesiąty drugi. Przemysł ery cyfrowej – to hasło towarzyszące najbliższej edycji targów ITM Industry Europe.
Wieloletnie doświadczenie doceniają partnerzy. W 2019 r. podczas targów ITM Industry Europe swoją ofertę prezentowało blisko 1000 wystawców z 26 krajów. Efektownie zaaranżowane stoiska zajęły aż 26 500 mkw. Nowoczesne maszyny, roboty i specjalistyczne urządzenia przyciągnęły do Poznania 18 573 zwiedzających profesjonalistów.
Siła targów ITM
Te imponujące liczby nie pozostawiają wątpliwości. ITM Industry Europe to największe i najbardziej znaczące wydarzenie branży przemysłowej w tej części Europy.
– Targi tworzą nie tylko bogate ekspozycje liderów branży, ale także liczne konferencje, debaty i szkolenia – mówi Anna Lemańska, pełniąca od czerwca tego roku funkcję dyrektora targów ITM Industry Europe. – Czterodniowy program ITM Industry Europe co roku budowany jest na wiedzy doświadczonych ekspertów oraz wspierany przez kluczowe stowarzyszenia i instytucje branży przemysłowej. Mamy świadomość, że targi ITM nie mogłyby istnieć bez naszych wystawców. To oni są dla nas największą inspiracją i motywacją. Bez tej współpracy ITM byłyby dzisiaj w zupełnie innym miejscu. Dzięki temu wsparciu stale się rozwijamy i możemy z dumą organizować największe targi przemysłowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Stoją za nami fakty, a nie tylko puste slogany reklamowe bez pokrycia w statystykach.
Cyfryzacja kluczem do sukcesu
Powstające nowe modele biznesowe, nowe formy współpracy i głęboka digitalizacja produktów i usług powoduje, że zrozumienie tych zmian i wdrożenie skutecznych strategii staje się kluczem do sukcesu przedsiębiorstw.
– Nadal w Polsce przemysł – rozumiany jako produkcja – nie jest ucyfrowiony w tak wysokim stopniu jak chociażby branża usług – dodaje Anna Lemańska. – Tam automatyzacja jest prawdopodobnie dużo bardziej rozwinięta i dojrzała niż robotyzacja mechaniczna w przemyśle. Problem w tym, że przemysł bez ucyfrowienia i robotyzacji procesów przestaje być konkurencyjny, ponieważ rosną koszty operacyjne. Dlatego cyfryzacja w przemyśle to przyszłość. Obserwujemy ten trend.
Komentarze (0)