Dużo praktyki w świetnej atmosferze – o technologiach malowania proszkowego na warsztatach w ECO-LINE
Przez poznanie technologii wytwarzania powłok proszkowych, ich kontrolę i praktyczne podejście uczestnicy zdobywają niezbędne kwalifikacje do pracy w nowoczesnych lakierniach.
Produkcja farb proszkowych stosowanych obecnie w lakiernictwie to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów przemysłu. Dynamiczny rozwój technologii malowania proszkowego elektrostatycznego w Polsce to ostatnie 20 lat. Powłoki nakładane w malowaniu termoutwardzalnym są całkowicie pozbawione rozpuszczalników, ponieważ aplikowane są w stanie stałym. Co więcej, farby proszkowe są od razu gotowe do użytku, łatwe do zastosowania, niepalne oraz nieszkodliwe dla ludzkiego zdrowia i środowiska.
Proces aplikacji farb proszkowych ma jednak swoją specyfikę, wymagającą od osób ustawiających proces malowania dużej wiedzy odnośnie zasad, którymi należy się kierować w celu uzyskania oczekiwanych rezultatów.
Chociaż szkolenia w zakresie lakierowania proszkowego w naszym kraju są coraz bardziej popularne, ich praktyczna strona pozostawia jeszcze wiele do życzenia.
Uczestnicy nabyli niezbędną, praktyczną wiedzę oraz umiejętności pozwalające podejmować lepsze decyzje dotyczące rozwiązywania problemów związanych z powłokami, tak aby ich przyszłe działania w obszarze malowania stały się bardziej efektywne i przewidywalne, co zostało potwierdzone certyfikatem. Każdy otrzymał także pamiątkową statuetkę, którą osobiście musiał pomalować, dobierając optymalne parametry aplikacyjne. Warsztaty okazały się dużym sukcesem, co potwierdzają słowa uczestników z firmy Artmetal:
Doskonale zorganizowane szkolenie, dużo praktyki w miłej atmosferze. Prowadzący zajmujący się tematyką od lat, mający dużą wiedzę i umiejętności praktyczne, które, co najważniejsze, potrafią przekazać. Polecamy i zachęcamy do uczestnictwa.
Lakiernik czy zarządzający malarnią proszkową po szkoleniu i doskonaleniu praktycznym w swoim zakładzie przyczyni się do obniżenia kosztów malowania. Często są to oszczędności bardzo znaczące, wielokrotnie przewyższające nakłady na przedmiotowe szkolenie. Jednym z głównych problemów jest wyeliminowanie wad powłok, a co za tym idzie, ograniczenie kosztownego poprawiania detali wadliwych czy zminimalizowanie grubości powłoki dające oszczędność na zużyciu farb proszkowych.
Każdy, kto chce osiągnąć perfekcyjność w malowaniu proszkowym elektrostatycznym, musi opanować wiedzę z tego tematu, wyrobić prawidłowe podejście praktyczne i ciągle doskonalić swój warsztat. Te oczekiwania spełnia ECO-LINE, firma z dwudziestoletnim doświadczeniem na polskim rynku, zapraszając na kolejne praktyczne Warsztaty Malowania Proszkowego.
ECO-LINE
www.ecoline.pl
Komentarze (0)