Najnowsza generacja wodorozcieńczalnych przemysłowych lakierów do drewna firmy Axalta Coating Systems łączy niską zawartość LZO z wysoką jakością rozwiązań rozpuszczalnikowych.
Jako następca serii Zenith, Cerulean oferuje „to, co najlepsze z obu światów”, z luksusowym wykończeniem, które jest charakterystyczne dla rozwiązań rozpuszczalnikowych. Produkt spełnia potrzeby klientów, którzy starają się znaleźć sposoby na poprawę swoich profili środowiskowych, w tym poprzez stosowanie produktów o niskiej zawartości LZO, bez poświęcania jakości.
Lakiery Cerulean są łatwe w aplikacji, gotowe do natrysku, o doskonałej rozlewności i właściwościach poziomujących. Mogą być nakładane przy użyciu standardowego sprzętu i są dodatkowo kompatybilne z opatentowanym przez Axalta systemem X-pert, skomputeryzowaną platformą dozującą, która obsługuje niezawodne mieszanie kolorów.
Wszystkie produkty Cerulean należą do najniższej kategorii emisji LZO produktów Axalta, emitując mniej niż 200 g/l.
Produkty w gamie Cerulean obejmują:- wodorozcieńczalne lakiery nawierzchniowe premium (matowy, satynowy, miękki połysk, półpołysk, połysk),
- wodorozcieńczalny lakier pigmentowany premium (matowy, satynowy, miękki połysk, półpołysk, połysk),
- podkład wodorozcieńczalny (transparentny, biały).
Cerulean zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Obróbki Drewna, które odbędą się w dniach 6−9 sierpnia 2024 r. w Atlancie (USA). Chociaż gama ta ma szeroki zakres zastosowań, jest szczególnie istotna dla producentów szafek kuchennych, łazienkowych i innych mebli, także wyposażenia sklepów. Dodatkowo może być używana do malowania stolarki otworowej.
− Decyzja między powłokami rozpuszczalnikowymi i wodorozcieńczalnymi do drewna była często postrzegana jako kompromis: najwyższej jakości wykończenie kontra lepszy profil bezpieczeństwa i ochrony środowiska − powiedział Wade Arnold z firmy Axalta. − Jednak dzięki Cerulean pokazujemy branży, że nie trzeba już wybierać. Nowe produkty osiągają korzyści w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami na bazie rozpuszczalników, zachowując jednocześnie porównywalną trwałość, przy redukcji LZO.
Komentarze (0)