• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Drewno

    Wydanie nr: 3(107)/2017

    Artykuły branżowe

    Drewno

    ponad rok temu  12.06.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3

    Najlepsze rozwiązanie dla oversprayu lakieru poliestrowego 

    Kabina lakiernicza o powierzchni 36 m2 została zaprojektowana specjalnie do aplikacji lakieru poliestrowego i spełnia wymagania producenta lakieru. Przy stałej temperaturze 25°C i wilgotności powietrza 50% lakier odparowuje optymalnie. Uzyskanie optymalnych warunków higienicznych w tym przypadku zapewnia zainstalowany nawilżacz powietrza ze zintegrowaną stacją uzdatniania wody i jej sterylizacji za pomocą promieni UV.
    Mocno przylegający overspray lakieru poliestrowego jest filtrowany i odciągany za pomocą zintegrowanego separatora wstępnego typu Paintgrid wyposażonego w filtry typu Paint­block. Dzięki temu żywotność filtrów znacznie się wydłuża, a koszty materiału filtracyjnego zmniejszają. Zasada jest bardzo prosta i funkcjonalna: separator wstępny typu Paintgrid gromadzi znaczną część lakieru poliestrowego i w ten sposób odciąża filtry. Wskutek tego cykle niepopularnych i kosztownych wymian filtrów wydłużają się do sześciu miesięcy. Ponadto koszty filtrów można zmniejszyć poprzez wymianę mocno absorbowanych przez lakier bloków filtracyjnych farby z dolnego obszaru na mniej obciążone średnie i wyższe bloki.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Oświetlenie LED redukuje koszty energii 

    Ostatecznie to kunszt i wprawne oko lakiernika są decydujące dla wyniku malowania. Energooszczędny i zabezpieczony przed wybuchem system LED oświetla całą kabinę lakierniczą jasnym światłem o wartości 2,240 lumena i pomaga w regularnych międzyoperacyjnych kontrolach wizualnych. W ten sposób uzyskiwana jest również oszczędność energii, ponieważ technika LED wykorzystuje jedynie 45% zapotrzebowania na energię elektryczną konwencjonalnych systemów oświetleniowych.
    Praktyczny dla lakiernika jest także automatyczny moduł na pistolecie natryskowym, który włącza światło i system odciągu farby w momencie, kiedy lakiernik bierze pistolet do ręki.
    W suszarce o powierzchni 48 m2 kontrolowane procesy utwardzania powłoki zmniejszają czas oczekiwania części pomiędzy etapami lakierowania. Tworzy się mocna, jednolita powłoka, a pozostałości rozpuszczalnika odparowują.

    Po zakończeniu wszystkich etapów lakierowania i suszenia uzyskiwana wskutek procesów uzdatniających i polerujących jakość powłoki lakierniczej jest na najwyższym poziomie. Dzięki doświadczeniu i kunsztowi specjalistów zajmujących się obróbką wykończeniową w firmie Seiler Pianoforte, instrumenty otrzymują swój niepowtarzalny głęboki połysk i nabywają istotnego uroku. 
    Przefiltrowane i wstępnie ogrzane świeże powietrze jest rozgrzewane w pomieszczeniu z agregatami za pomocą palnika gazowego o sprawności spalania 100%. Rozgrzane powietrze jest nawilżane i dostarczane do kabiny lakierniczej za pomocą filtra powietrza nawiewnego. Powietrze nawiewne z suszarki nie jest nawilżane. Krzyżowy wymiennik ciepła wykorzystuje powietrze wywiewne i zmniejsza w ten sposób zużycie energii dodatkowo o ponad 50%.

    GALERIA ZDJĘĆ

    W pełni przygotowana do pierwszego malowania kabina lakiernicza (36 m2) z separatorami wstępnymi typu Paintgrid.
    Schnięcie farby poliestrowej w suszarce (48 m2) odbywa się pod kontrolą.
    Doskonale zintegrowane! Nowe centrum lakiernicze w produkcji.
    Fortepiany i pianina w najlepszym kolorze

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...