• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 5(145)/2023

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  26.10.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Zrobotyzowana lakiernia proszkowa

    Zrobotyzowana lakiernia proszkowa

    Strona 2 z 3

    Synchronizacja robota z innymi elementami
    Sercem każdej lakierni jest system aplikacyjny. Robot jako maszyna przekształca się w robota lakierniczego dopiero po zintegrowaniu go z całą technologią. Praca robota może być synchronizowana z innymi elementami, jak kabina lakiernicza czy podajnik i może dotyczyć synchronizacji czasu lub miejsca, czyli momentu, w którym po przekroczeniu przez detal określonego punktu na linii, uruchamia się praca robota. W obu przypadkach element transportujący detale wyposażony jest w detektory odczytujące prędkość lub jej brak. Robot do malowania proszkowego odpowiedzialny jest za czas pracy lub szerokość strumienia. Wpływa to na jakość oraz powtarzalność malowania, jednocześnie redukując czas pracy i zapewniając oszczędność farby. Zastosowanie robota eliminuje również konieczność ręcznego domalowywania elementów oraz dodatkowych procesów związanych z jej aplikacją. Kolejne oszczędności, dzięki zastosowaniu robota do malowania proszkowego, dotyczą zmniejszenia liczby pistoletów potrzebnych do malowania i tym samym zmniejszenia zużycia farb proszkowych oraz uproszczenia całej budowy linii lakierniczej. 


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Robot do malowania proszkowego

    Innowacyjna kabina lakiernicza do malowania proszkowego
    Połączenie kabiny lakierniczej i robota do malowania proszkowego proponowane przez firmę Ecoline zapewnia maksymalną optymalizację jakości i oszczędność. Kabina dielektryczna, dzięki warstwowej budowie ścian typu „sandwich”, umożliwia szybkie usunięcie farby proszkowej, a dzięki odpowiedniej budowie, uwzględniającej zasady aerodynamiki, pozwala na lepsze zasysanie proszku, który nie osadził się na detalach. Prosty, lecz niezwykle efektywny system pochłaniania, zbudowany jest z kanału połączeniowego oraz równie wydajnego cyklonu. Pełna automatyka zarządzania farbą proszkową możliwa jest dzięki zastosowaniu wertykalnego systemu sczytywania detali. Specjalne manipulatory i oscylatory wyposażone są w cyfrowy system kontrolujący skok roboczy, z dokładnością nawet do jednego centymetra

    Połączenie najwyższej klasy urządzeń przepisem na sukces
    − Połączenie kabiny dielektrycznej z robotem do malowania proszkowego pozwoliło naszym klientom na osiągnięcie konkretnych korzyści w ich przedsiębiorstwach − mówi Piotr Potocki, prezes firmy Ecoline. − Zaobserwowano wzrost wydajności pracy, jej usprawnienie i optymalizację. Została znacznie poprawiona jakość malowanych elementów oraz powtarzalność procesu malowania proszkowego. Dzięki zastosowaniu robotów zagrożenie dla zdrowia lakierników obsługujących proces malowania zostało wyeliminowane. Maksymalne zoptymalizowanie możliwości produkcyjnych urządzeń i czasu pracy oraz minimalizacja ilości odpadu farby pozwoliły na realne obniżenie kosztów produkowanych elementów.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...