Suszenie z modułem IR najlepiej nadaje się do cienkościennych, płaskich przedmiotów
Grafika ilustruje możliwy potencjał oszczędności: podstawą jest porównanie czasu procesu, zużycia energii i kosztów energii utwardzania farby proszkowej na blasze stalowej o grubości 2 mm przy maksymalnej wysokości elementu wynoszącej 1,3 m
Znacznie zmniejszone zużycie energii
Dla porównania, utwardzanie farby proszkowej Teknos w technologii IR wymaga tylko 235 kW/h energii elektrycznej. Ponadto energię można zaoszczędzić, jeśli uwzględni się rzeczywisty czas pracy. Podczas gdy piec suszący, w tym podgrzewanie, stale zużywa energię, promienniki IR przełączają się w tryb czuwania w czasie zmiany roboczej i zmiany koloru, a także na czas czyszczenia i przerwy. Przy przejściu na technologię IR realne są czasy amortyzacji wynoszące 1−2 lata, w zależności od konkretnych wymagań i cen zakupu energii.
Możliwe zastosowania
System ma budowę modułową i może być dostosowany do specyficznych wymagań danego procesu. Technologia ta doskonale nadaje się również do modernizacji systemów posiadanych już przez klienta.
Jörg Andres
regional sales manager industrial curing w niemieckiej spółce handlowej Hedson Technologies
Suszenie z modułem IR jest idealne w procesach malowania proszkowego, ale może być również wykorzystywane do optymalizacji zużycia energii w przypadku malowania farbami ciekłymi.
Marcel Eckhardt
przedstawiciel handlowy w Teknos Deutschland
Bardziej niż kiedykolwiek warto przyjrzeć się z bliska całemu procesowi powlekania. Wspieramy technologię IR specjalnymi farbami proszkowymi, które znacznie skracają czas procesu.
Tłumaczenie z „Besser Lackieren” nr 3/2023
Komentarze (1)