Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej z użyciem powłok Low-E.
Pomagają w zniwelowaniu działania gazów wytlewnych na powłokę
Nieustające poszukiwanie korzyści ekonomicznych dla biznesu udaje się mądrze łączyć z korzyściami i odpowiedzialnością środowiskową. Sam kolor i ochrona przed korozją to dziś za mało. Chętniej korzystamy z produktów, jeśli poza standardowymi cechami niosą one coś więcej. Lepsza rozlewność? Niwelowanie skutków promieniowania podczerwonego? Likwidowanie bakterii? Ależ proszę bardzo! Innowacje to nasza specjalność. Nasze laboratoria, tak jak specjaliści od inżynierii genetycznej, udoskonalają wybrane cechy w produkcie.
Jako światowy lider w produkcji lakierów proszkowych na całym świecie, zawsze szukamy innowacji i jesteśmy dumni z dostarczania innowacyjnych rozwiązań naszym klientom – mówi Mark Reekie, globalny menadżer segmentu General Industry w AkzoNobel. – Wizytówką tej nowej serii jest nazwa Low-E – znana jako Low Bake w branży, co oznacza, że można ją utwardzać w temperaturze 150–170°C, bez utraty jakości lub właściwości powłoki. Dzięki temu klienci mogą zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć produktywność.
Świadomość i odpowiedzialność społeczna na szczęście stale rosną. Ciągle poszukuje się rozwiązań, które łączą odpowiedzialny biznes z ekonomią. Z korzyścią nie tylko dla firm, ale dla użytkowników, ludzi i środowiska. Jako firma ciągle poszukujemy takich dróg, które dają najlepsze rozwiązania. W ostatnim czasie została wprowadzona wariacja serii Low-E z dodatkiem odgazowującym. Jest ona przeznaczona w szczególności dla detali po cynkowaniu ogniowym, pomaga w zniwelowaniu działania gazów wytlewnych na powłokę, zdejmuje tym samym z głowy wiele problemów lakierniom. Ale świetnie sprawdza się także na innych detalach.
Przebieg procesu polimeryzacji jako zależność zmiany lepkości/gęstości/od czasu wygrzewania.
Jak to działa
Zanim skupimy się na farbach niskotemperaturowych, należy zacząć od zagadnienia ściśle powiązanego z tematem, czyli polimeryzacji. Książkowa definicja, rodem z encyklopedii:
W czasie polimeryzacji powłoki farba proszkowa topi się, nabiera płynności, żeluje i wreszcie ulega reakcji chemicznej (sieciowaniu), która powoduje utwardzenie polimeru.
- organiczna baza polimerowa, składająca się z żywicy (żywic) budującej powłokę oraz substancji sieciujących (utwardzaczy)
- pigmenty nadające powłoce odpowiedni kolor (w tym metaliczne)
- wypełniacze wpływające przede wszystkim na siłę krycia farby, ale również pozwalające na optymalizowanie różnych właściwości fizykochemicznych powłoki oraz właściwości aplikacyjnych
- dodatki – bardzo duża grupa komponentów, począwszy od dodatków odpowiedzialnych za transport i aplikację oraz przyjmowanie ładunku przez ziarna farby, poprzez substancje zmieniające wygląd powłoki od gładkiej do mocno pofałdowanej (gruba struktura), czy od wysokiego stopnia połysku do głębokiego matu, a także komponenty nadające specjalne właściwości.
Komentarze (0)