• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 5(139)/2022

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  04.11.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Strona 2 z 4

    Wykonanie
    Gema oferuje materiały i usługi z najwyższej półki zapewniające długotrwałe działanie. Osobiście uważam, że aplikacja powinna mieć minimalny okres pracy wynoszący 10 lat przy bardzo dużym obciążeniu. Oczywiście są na rynku polskim jeszcze aplikacje ponad 20-letnie, które sprawnie pracują i są dalej chętnie odkupywane do dalszej eksploatacji. Jednostka pomalowana jest farbą antystatyczną, co zapewnia szybkie, wygodne czyszczenie. Wysięgnik na którym znajduje się jednostka nie jest umieszczone centralnie, pomaga to w zakładaniu i zdejmowaniu kartonu ze stołu wibracyjnego. Stół wibracyjny wykonany jest ze stali nierdzewnej, nie tylko dla celów antykorozyjnych, ale też estetycznych. Rączka prowadząca jednostkę ma za zadanie osłaniać przyłącza elektryczne i pneumatyczne w razie upadku.

    Technologia
    Zarówno właściciele firm, jak również lakiernicy dostają od Gemy możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy. Lakiernik proszkowy może przez program PCC MODE precyzyjnie regulować prąd ładowania napylanego proszku nawet w najniższych przedziałach natężenia (0−10 µA). Zapobiega to nadmiernemu naładowaniu nawet najbardziej wymagających farb, jak metaliki oraz gwarantuje najwyższą jakość aplikacji powłoki o grubych warstwach lub wielowarstwowych, w tym powłok nanoszonych w trudno dostępne miejsca. Technologia cyfrowego sterowania zaworów (DVC) umożliwia dokładną i powtarzalną regulację wydatku proszku, zapewnia równomierne wypylanie chmury, co w konsekwencji pozwala uzyskać jednolitą grubość powłoki. POWER BOOST oferuje przy napięciu 110 kV najwyższy potencjał elektrostatycznego naładowania proszku, rozszerzając zakres zastosowań elektrostatycznych powłok proszkowych. Lakiernikowi proszkowemu proponujemy dodatkowy osprzęt do jednostki w postaci pierścienia SUPERCORONA, który neutralizuje wolne jony, niweluje efekt klatki Faradaya, ogranicza efekt skórki pomarańczy, wspomaga nałożenie grubszej powłoki, ogranicza efekt ramki. 

    Inżektor™ 
    Urządzenie to występuje w aplikacji każdego producenta, ale inżektor Gema charakteryzuje się poborem proszku dokonywanym pod kątem 135 stopni, co pozwala na łagodne przedostawanie się proszku do węża transportującego. Z myślą o malarzach podłączenie węża proszkowego do inżektora dokonywane jest w prosty sposób metodą na zatrzask. Lakiernik ma dostęp do wszystkich podstawowych parametrów po naciśnięciu jednego przycisku, bez akceptacji, wyborów czy poszukiwania w systemie. Gema ma pomagać, a nie wymagać! Pozostanie jedynie oczyszczenie urządzenia powietrzem pod ciśnieniem po zakończonej pracy lub przy zmianie koloru.
    Gema nie tylko pomaga lakiernikom, ale wspomaga właścicieli malarni, którzy mają możliwość kontrolowania pracy i wydajności procesu. Oprogramowanie Gema umożliwia dostęp do zestawień, statystyk, wykresów graficznych bezpośrednio na komputerze, to dodatkowy atut (E-app). Wprowadzając cenę farby, uzyskamy w czasie rzeczywistym kalkulację kosztów, jakie ponieśliśmy w czasie malowania. Aplikacje Gema pozwalają nam oszczędzać czas i obniżać koszty zakupu farby. W większości malarni proszkowych borykamy się z trudnościami, jakie wynikają z konstrukcji, kształtu, materiału, z jakiego wykonany jest detal. Temat wpływu farby proszkowej na krycie detalu oraz zastosowanie pomp aplikacyjnych OptiSpray AP01.1, to kolejne zagadnienie do szerszej dyskusji.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ Grzegorz 1 ponad rok temu To czekamy na artykuł o optymalizacji.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji