Oszczędności
Ograniczenia czasowe, jakie klient stawia w czasie prezentacji urządzenia, utrudniają przedstawienie wszystkich możliwości nowej aplikacji, szczególnie przy malowaniu płaskich powierzchni, które zazwyczaj nie stwarzają problemów. Doświadczony specjalista aplikacji Gema, po zapoznaniu się z lakiernią, jej uziemieniem i detalem, powinien już w pierwszych chwilach umieć zaprezentować i pokazać, jak prawidłowo i bezproblemowo nakładać farbę proszkową.
Szkolimy i wdrażamy plany optymalizacji w malarniach proszkowych. Są przypadki, że po pierwszym spojrzeniu na uzyskaną chmurę farby już wiadomo, że oszczędności mogą sięgnąć ponad 50%. Dla przykładu zróbmy krótką kalkulację w oparciu tylko o farbę proszkową, nie przeliczając czasu, kosztów pracownika i wszystkich stałych opłat, nie zajmując się walorami estetycznymi podczas malowania trudnych detali aplikacją nieposiadającą chociażby technologii PCC Mode. Przyjmijmy niewielkie zużycie 100 kg farby miesięcznie. Przy 50% oszczędności pozostaje nam 50 kg farby proszkowej. Przyjmując cenę farby proszkowej na poziomie 20 PLN, miesięcznie oszczędzamy 1000 PLN, czyli po 10 miesiącach mamy pokrytą różnicę pomiędzy tanią, prostą aplikacją, a aplikacją Gema. Założyliśmy tylko 100 kg miesięcznie, czyli gabarytowo mała malarnia jest w stanie zapewnić sobie zwrot kosztów w mniej niż rok. Analizujmy nasze wydatki. Aplikacja to nie inwestycja na rok czy dwa. Będzie pracować dla nas kilkanaście lat. Tylko od nas zależy, czy będziemy mieć korzyści z użytkowania i mieć możliwość poznania pozytywnych aspektów malowania proszkowego, czy też będziemy obawiać się skórki pomarańczy czy innych wad powłokowych. W osiągnięciu optymalnych rozwiązań czy dokonaniu wyliczeń specjaliści Gema zawsze pomogą.
Dodatki
Warto pamiętać o dodatkowych możliwościach osiągalnych dzięki szerokiej gamie akcesoriów. Dostępne są przedłużki pistoletów; standardowe, cienkie, krótkie, długie oraz dysze z różnymi możliwościami wypylenia farb proszkowych, w tym dysze kątowe. Możemy zaopatrzyć się w kubeczek podłączany w nieskomplikowany sposób bezpośrednio pod pistolet. Aplikacja Gema jest zbudowana modułowo. Można podłączyć aplikację pod zbiornik czy pod stół wibracyjny nawet poprzednich generacji. Umożliwia to wysoka kompatybilność z poprzednimi jednostkami. Istnieje możliwość rozbudowy aplikacji do podwójnych zestawów czy podłączenie pistoletu tribo. To są funkcjonalności, o których producent nie zapomniał.
Komentarze (1)