Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego Romer ProfiControl.
Wieloletnia współpraca z firmą ROMER zaowocowała powstaniem nowatorskiej proszkowej linii lakierniczej
Firma PIECE C.O., produkująca m.in. kotły pod marką Rejs, jest przykładem stałego rozwoju i ciągłego inwestowania w park maszynowy, by móc na bieżąco odpowiadać na konkretne potrzeby klientów. Ostatnią dużą inwestycją jest w pełni zautomatyzowana, nowoczesna malarnia proszkowa, która w pełni spełnia oczekiwania inwestora.
Zakup obecnie montowanej malarni firmy ROMER został poprzedzony analizami ekonomicznymi, rozpoznaniem rynku, oszacowaniem zysków i strat. Na wybór dostawcy urządzeń miały wpływ dotychczasowa współpraca z firmą ROMER oraz jakość urządzeń.
− Gwarancją sukcesu każdej inwestycji jest dobieranie właściwych, sprawdzonych partnerów – mówi Tomasz Rejs z firmy PIECE C.O. – Aby uniknąć w przyszłości problemów związanych z funkcjonowaniem urządzeń, ważna jest współpraca w zakresie terminowości, szkoleń, serwisów, przeglądów oraz doradztwa. Pierwsza zakupiona przez nas w początkach tworzenia firmy malarnia (później powiększana), również pochodziła z firmy ROMER, dlatego zdecydowaliśmy się postawić na sprawdzone rozwiązania. Nasze 25-letnie doświadczenie na rynku, poczynione inwestycje, bogaty asortyment, dywersyfikacja źródeł dochodu, wyszkoleni pracownicy, stali odbiorcy i zadowoleni klienci – jest tym wszystkim, co pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem, a to czyni nas wiarygodnym kontrahentem w interesach.
Zawieszanie i transport wyrobów
Procesy zawieszania i transportu odbywają się na przenośniku łańcuchowym monorail. Masywne wykonanie łańcucha, szyn w połączeniu z gęsto zamieszczonymi zawieszkami, pozwala na niemal dowolne wieszanie elementów na całej długości, bez zmartwień o ewentualne uszkodzenia czy przeciążenie.
– Na całej długości łańcucha można wieszać obciążenia nawet do 7000 kg, co jest jak dla nas na pewno na początkowym etapie nadmiarowym rozwiązaniem i gwarantuje zapas na potencjalny rozwój – twierdzi Tomasz Rejs.
Łańcuch na przenośniku smarowany jest automatycznie, nadmiar oleju jest zbierany i odprowadzany do zewnętrznego zbiornika. Napęd – sterowany falownikiem – zabezpieczony jest ciernym sprzęgłem wyposażonym w precyzyjny enkoder. W razie kolizji detali z urządzeniami, np. na skutek złego zawieszenia, napęd, po przekroczeniu momentu obrotowego, zatrzymuje przenośnik automatycznie. Dzięki integracji systemów komunikuje się z innymi urządzeniami i dostarcza im bieżących informacji o prędkości.
System sterowania
Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego Romer ProfiControl 10”, który zapewnia całkowitą integrację posiadanych systemów i umożliwia komunikację z wewnętrznymi systemami zarządzania produkcją u klienta, według standardu Industry 4.0. Jest to możliwe z tego względu, że ROMER jest producentem podzespołów elektronicznych oraz oprogramowania do nich, co za tym idzie, serwis i obsługa realizowane są na zupełnie innej płaszczyźnie: producent – producent, to otwiera nowe możliwości. Otwiera to również drogę do stawiania wysokich niestandardowych wymagań, gdzie modułowe rozwiązanie nie jest wystarczające.
Komentarze (0)