Centrum proszkowe odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających procesów
Doskonale pracujący system E-Line firmy Wagner został wzbogacony po to, aby sprostać jeszcze wyższym wymaganiom w zakresie jakości i wydajności malowania proszkowego. W rozszerzonym wariancie E-Line Plus system ten można teraz łączyć z różnymi centrami proszkowymi.
Kompaktowa linia E-Line to ekonomiczne wejście w świat automatycznego powlekania. System ten może być wykorzystywany do bardzo wydajnego powlekania elementów o wymiarach do 2000 × 800 mm (wysokość × szerokość).
Do tej pory integralną częścią systemu E-Line było centrum proszkowe PXE. Cała jednostka z jej wydajnymi komponentami może być intuicyjnie sterowana za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego. Obejmuje to również podawanie proszku z pojemnika fluidyzacyjnego lub kartonu, jak również zasilanie pistoletów. Dzięki bardzo zwartej konstrukcji i niskim kosztom inwestycji PXE jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.
Aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie jakości powlekania i wydajności, WAGNER oferuje teraz wariant systemu E-Line Plus. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy dwoma centrami proszkowymi: PXE z bardziej wydajnym systemem sterowania lub większym PXM z dodatkowym, zintegrowanym dozowaniem świeżego proszku. W przypadku obu centrów proszkowych system może być sterowany i parametryzowany centralnie za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 15,6 cala. Opcjonalnie, drugi ekran dotykowy można zamontować bezpośrednio przy stanowisku ręcznej aplikacji. Umożliwia to jeszcze większą wydajność procesów.
Niezależnie od odpowiedniego centrum proszkowego, inteligentne funkcje są standardowo zintegrowane w E-Line.
Należą do nich przewody ssące rozmieszczone po obu stronach wzdłuż krawędzi kabiny, które minimalizują przepływ powietrza w strefie powlekania, a tym samym umożliwiają bardziej efektywne nanoszenie proszku. Dzięki Pakietowi Efektywności Energetycznej (EEP) system zużywa do 40% mniej energii niż porównywalne systemy, ponieważ do wytworzenia takiej samej objętości odciągu wystarczy mniejszy silnik filtra końcowego. Specjalna geometria kanałów i cyklonu znacznie zmniejsza straty ciśnienia, minimalizuje ryzyko odkładania się proszku, a nawet zwiększa wydajność odzysku. W ten sposób EEP przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji.
Użytkownicy mają teraz także możliwość bezpośredniego dostępu do parametrów produkcji i ich dokumentowania za pomocą standaryzowanego interfejsu MES. Alternatywnie dane te mogą być przetwarzane w celu szczegółowego monitorowania wydajności poprzez połączenie z platformą COATIFY firmy WAGNER służącą do zarządzania i informacji.
Wagner
wagner-polska.com.pl
Komentarze (0)