Firma AkzoNobel opracowała niezwykle wytrzymałą powłokę proszkową dla klientów z branży architektonicznej. Wyróżnia się ona m.in. niską temperaturą wypalania powłoki. Nowy produkt pomaga chronić powierzchnie budynków w wymagających warunkach.
Nowo wprowadzona seria Interpon D2525 Low-E została specjalnie zaprojektowana tak, aby wytrzymać warunki pogodowe w bardziej ekstremalnych lokalizacjach. Dzięki spełnianiu wymagań Deklaracji Środowiskowej Produktu (EPD) powłoka proszkowa AkzoNobel może również poprawić trwałość powierzchni w umiarkowanych szerokościach geograficznych.
– Najnowsza innowacja jest przykładem na to, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i dostarczamy rozwiązania łączące w sobie wiele korzyści – takich jak dłuższa trwałość i krótsze utwardzanie, ale bez uszczerbku dla estetyki – mówi Bob Dirks, Global Segment Manager for Architecture w dziale Powder Coatings firmy AkzoNobel. – Podkreśla także nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości.
Interpon D2525 Low-E może być utwardzany w niższej temperaturze (150 st.C w porównaniu ze standardową temperaturą utwardzania od 180 st. C do 200 st.C) – zmniejszając tym samym zużycie energii nawet o 20%. Dodatkowo – może być utwardzany do 25% szybciej niż konwencjonalne proszki, co pozwala z kolei na powlekanie większej powierzchni w krótszym czasie i poprawia wydajność linii lakierniczych. Rozwiązanie to nie tylko wesprze klientów w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla, ale także pomoże firmie AkzoNobel osiągnąć własne ambicje dotyczące ograniczenia emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości o 50% do roku 2030.Więcej informacji na temat produktów Low-E firmy można znaleźć na stronie internetowej Interpon
Komentarze (1)