• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 3(101)/2016

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  20.05.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Zakup aplikacji to tylko część procesu budowy nowej lakierni proszkowej. [Gema]

    Zakup aplikacji to tylko część procesu budowy nowej lakierni proszkowej. [Gema]

    Strona 1 z 4

    Budowa nowej lakierni to coś więcej niż zakup kolejnej maszyny: prasy, zgrzewarki lub robota spawalniczego. Wymagany zakres prac porównywalny jest z budową nowego zakładu. Ci, którzy to przeszli, pamiętają, że już na starcie wymagane są uzgodnienia z lokalnymi władzami i dostawcami mediów oraz trudne decyzje dotyczące wyboru technologii i rozwiązań technicznych.

    Skala koniecznych prac, uzgodnień oraz analiz wymaga zaangażowania specjalistów z wielu obszarów. Mimo zaangażowania w tak szerokim zakresie, podczas realizacji inwestycji pojawia się wiele problemów, które wymagają weryfikacji wstępnych założeń. Z tego powodu często słyszę pytanie zadawane przez klientów: czy my przypadkiem nie kupujemy sobie nowego problemu?
    No właśnie, czy możliwa jest realizacja tak złożonego projektu, który spełni nasze wymagania, zapłacimy za niego nie więcej niż planowaliśmy oraz czy będziemy mogli zacząć korzystać z niego (zarabiać) wtedy, kiedy to zaplanowaliśmy?
    Odpowiedź na powyższe pytania nie jest łatwa, ponieważ w każdym projekcie musimy pogodzić cztery kluczowe aspekty, które pozornie mogą się wykluczać.

    • Zakres dostawy
    • Reklama
      ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    • Budżet
    • Termin realizacji
    • Zwrot z inwestycji

    I naszym celem jest osiągnięcie optymalnego rozwiązania, zamiast „zgniłego” konsensusu, który połowicznie realizuje wszystkie wymienione powyżej kierunki. Ponieważ istnieje duże ryzyko związane z wyborem optymalnych technologii, których koszt podźwignie nasz budżet. Następnie, czy będziemy mogli świętować pomyślne zakończenie wszystkich prac na czas i przede wszystkim, czy otrzymamy oczekiwane zyski po pełnym uruchomieniu nowej technologii?
    W idealnym świecie oczekiwalibyśmy: wydać mniej niż zakładaliśmy i z drugiej strony, otrzymać proces, który kosztuje nas mniej – w konsekwencji zyski z tego projektu przerosły nasze oczekiwania – wtedy mamy wielki sukces! Ale czy jest to możliwe? Opierając się na wymienionych wcześnie aspektach każdego projektu, zastanówmy się jak sobie z nimi poradzić, redukując lub całkowicie eliminując prawdopodobieństwo ich wystąpienia oraz ich dotkliwość w przypadku zaistnienia.

    Zakres dostawy technologii

    Wynika z opracowanych na wstępie założeń projektowych, w ramach których definiujemy, co chcemy kupić oraz jakie parametry wyjściowe mają zostać spełnione. Wstępem do wszystkiego jest specyfikacja do zapytań ofertowych, na podstawie których będziemy oceniać i wybierać dostawców do dalszych rozmów. Jest to klucz do właściwego zrozumienia wszystkich stron i pierwszy egzamin dla inwestora na ile jest świadomy swoich potrzeb i oczekiwań. Właściwa specyfikacja zawiera rzeczowe informacje dla dostawców, dzięki którym będą mogli spełnić wszystkie wypowiedziane potrzeby inwestora.
    Aby uniknąć zbędnych nieporozumień, powinniśmy pamiętać o kluczowych informacjach w zagadnieniach:
    1. Opis inwestora wraz z obszarem działań. Profil jego odbiorców oraz skali rynku, na którym działa i planuje operować w ciągu najbliższych lat.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...