Ecoline stawia na rozwój i eksperckie wsparcie klientów
Firma Ecoline, jako jeden z liderów polskiego rynku sprzedaży powłok proszkowych i doświadczony dostawca linii malarskich, nieustannie inwestuje w rozwój. Od lat prowadzi własne projekty z zakresu R&D, a realizując zlecenia dla klientów, zdobywa cenne doświadczenia, które pozwalają stale podnosić kompetencje pracowników firmy. Eksperci Ecoline chętnie dzielą się wiedzą podczas Warsztatów Malowania i organizowanego od 2018 roku Forum Nowoczesnych Technologii Malowania.
Projekty R&D pozwalają pokonać wyzwania
Dział badań i rozwoju prowadzony przez Ecoline wyposażony jest w nowoczesną lakiernię automatyczną i ręczną. Pracownicy firmy prowadzą w nich testy malowania trudnych detali o skomplikowanych kształtach lub nietypowych powierzchniach czy wymiarach. Dzięki temu, podczas realizacji zleceń klientów, nie muszą uciekać się do metody „prób i błędów”, ale od razu mogą dostosować sposób zawieszenia skomplikowanych detali czy efektywnie rozmieścić pistolety aplikujące farbę tak, by nałożona powłoka była perfekcyjna.
Testy malowania i projekty badawczo-rozwojowe to niejedyne innowacyjne działania podejmowane przez Ecoline.
Piotr Potocki, prezes firmy Ecoline
W ostatnich latach zdobyliśmy cztery patenty. W 2015 roku opatentowaliśmy innowacyjny piec do polimeryzacji i suszenia, a także wielozabiegową sekcję przygotowania powierzchni z nowoczesnym kolektorem odpływowym. Rok później, w 2016, uzyskaliśmy patent na nasz wyjątkowy produkt: innowacyjną modułową kabinę lakierniczą, a najnowszy, z 2020 roku, dotyczy panelu pieca do polimeryzacji i suszenia farby proszkowej o konstrukcji panelowej. Cały czas szukamy nowych, bardziej efektywnych sposobów malowania, które oszczędzą nie tylko czas i pieniądze, ale też ograniczą możliwy negatywny wpływ procesu na środowisko.
Nauka poprzez doświadczenie
Specjaliści Ecoline wyciągają cenne lekcje z każdego projektu realizowanego na zlecenie klientów. Napotkane wyzwania pozwalają na wypracowanie nowych, nieznanych wcześniej sposobów działania.
Jedno z takich wyzwań stanowiła realizacja lakierni proszkowej dla firmy Befa. Klient wymagał stworzenia linii umożliwiającej efektywne przygotowanie i malowanie powłokami proszkowymi multimetali – detali ze stali zwykłej, ocynkowanej i aluminium – bez konieczności wprowadzania zmian między nimi, co w efekcie miało dać oszczędność czasu i nakładu pracy lakierników.
W odpowiedzi firma Ecoline stworzyła specjalny rodzaj tunelu przygotowującego powierzchnię pod malowanie z różnymi strefami oddziaływania wyposażonymi w podwójne wanny. W zależności od wymogów poszczególnych detali wykorzystywane są wybrane, określone strefy tunelu, takie jak: odtłuszczanie, dekapowanie, płukanie wodą, płukanie wodą demineralizowaną, pasywacja, fosforanowanie, suszenie. Pracą tunelu steruje specjalnie zaprojektowana szafa sterująca wyposażona w zaprogramowane wytyczne dla poszczególnych metali. To rozwiązanie nie tylko skróciło i ułatwiło pracę lakierników, ale także pozwoliło znacznie zredukować liczbę błędów, do których dochodziło przy częstych zmianach ustawień ręcznych.
Komentarze (0)