• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 6(146)/2023

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    8 miesięcy temu  27.12.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 3

    Jest łatwa w obsłudze, nawet przy jednym operatorze i wolna od zanieczyszczeń. Dzięki konstrukcji i opatentowanej technologii EquiFlow, wnętrze kabiny jest łatwe do czyszczenia za pomocą lancy powietrznej, a ryzyko wydmuchania proszku z kabiny i zanieczyszczenia otoczenia jest zminimalizowane. Kabinę dopełnia stanowisko do malowania ręcznego, które z założenia służy do domalowywania detali o niestandardowych kształtach i trudnej do pokrycia geometrii.
    Farba do pistoletów dostarczana jest za pomocą prostego i intuicyjnego w obsłudze systemu zarządzania proszkiem OptiCenter® All-In-One OC06, który w połączeniu z jednostkami sterującymi OptiStar All-in-One® daje możliwość uzyskania optymalnych parametrów malowania nawet dla wymagających proszków i równomierną grubość powłoki detalu. Jednostki te, dzięki technologii Precise Current Control (PCC), precyzyjnie kontrolują wydatek proszku i dokładnie regulują prąd do wartości poniżej 10 μA w podziałce 0.5 μA, a dzięki opatentowanej technologii Digital Valve Control (DVC) zapewniają precyzyjną i powtarzalną regulację wydatku, co skutkuje jego równomiernym rozkładem proszku na powierzchni, a co za tym idzie, bardzo znaczną oszczędnością proszku.

    Kabina posiada również system odzysku, który pozwala na maksymalne wykorzystanie farby, tj. proszek, który nie osiadł na detalu wraz z powietrzem zasysany jest przez filtr końcowy na cyklon, z którego powietrze z zanieczyszczeniami trafia na filtr końcowy, gdzie zbierany jest odpad, a dobra frakcja farby z dna cyklonu, za pomocą pompy transferowej o wysokiej wydajności OptiFeed PP06, trafia ponownie do centrum proszkowego. Pozwala to wygenerować oszczędności w zużyciu farby, gdyż wraca ona do obiegu malowania.

    W celu optymalizacji całego gniazda zastosowano system skanowania kształtu detali 3D. Wykrywa on wysokość i szerokość detalu, także w przypadku zagłębień.

    Ta informacja jest użyta do automatycznego pozycjonowania pistoletów UA04 zamontowanych na autonomicznych osiach poziomych, które ustawiają się względem kształtu detalu. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniej grubości powłoki w każdym miejscu, ograniczenie ręcznego malowania do minimum oraz zredukowanie strat proszku w systemie odzysku. Cały system zapewnia dużą elastyczność malowania, wysoką jakość krycia oraz obniżenie zużycia proszku.

    Gniazdem steruje jednostka MagicControl CM40 pracująca w standardzie Industry 4.0, która na bieżąco monitoruje parametry pracy linii, dając możliwości zaawansowanej diagnostyki pracy, kosztów, wykorzystania linii oraz informuje o konieczności konserwacji. 
    Korzyści, jakie przyniosła inwestycja w najnowocześniejsze technologie Gema:

    • pełna automatyzacja, 
    • krótki czas przezbrojenia i zwiększenie wydajności linii,
    • obniżone koszty produkcji, 
    • zmniejszenie zużycia proszku,
    • jednolita grubość powłoki,
    • gwarancja jakości poprzez powtarzalne wyniki malowania.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Pewni jakości powłok lakierniczych
    Pewni jakości powłok lakierniczych
    Pewni jakości powłok lakierniczych
    Pewni jakości powłok lakierniczych
    Pewni jakości powłok lakierniczych
    Pewni jakości powłok lakierniczych
    Pewni jakości powłok lakierniczych

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...