Zużycie sprężonego powietrza i energii jest monitorowane przez Sentron PAC3200 i system BSH Wonderware ERP.
Same korzyści
– Inwestycja w nową linię lakierniczą opłaciła się pod każdym względem – podsumowuje Alzorriz i omawiając zalety nowej technologii, zaczyna od poprawy jakości: – Nasi klienci oferują urządzenia AGD w wyższym segmencie cenowym, a wymagania, jakie ich klienci końcowi stawiają dziś na wykończenie powierzchni lodówki, są podobne do oczekiwań względem samochodu. Dzięki technologii fazy gęstej bardzo łatwo osiągamy ten poziom jakości!
Nie ma praktycznie konieczności poprawek lakierniczych z powodu błędnej operacji malowania proszkowego. – To jedna z najbardziej uderzających różnic w stosunku do tego, co kiedyś było – potwierdza Castillo. – Nasze rygorystyczne normy kontroli jakości są przestrzegane przy pierwszym przejeździe prawie w 100 proc. przypadków, poprawki są rzadkim wyjątkiem.
– Stale monitorujemy na przykład zużycie energii i sprężonego powietrza, abyśmy mogli je dalej optymalizować – dodaje Alzorriz. – Analizy dokonuje się za pomocą narzędzia, które dostarcza nam danych na temat systemu sterowania Nordson PowderPilot HD i naszego wewnętrznego systemu BSH Wonderware ERP.
Kolejnym pozytywnym aspektem systemu jest to, że zużycie energii i proszku znacznie spadło, nawet wraz ze wzrostem zdolności produkcyjnej. – Naszą największą oszczędnością jest zużycie energii – informuje Alzorriz. – Fakt, że zużywamy znacznie mniej energii, to nie tylko dobra wiadomość dla nas, ale także dla całej Grupy BSH. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby osiągnąć ogromne oszczędności w wysokości 25 milionów kWh ogółem w latach 2015–2017! Osiągnęliśmy wszystkie nasze cele i jeszcze więcej.
Wydajność nowego systemu jest około cztery razy większa niż jego poprzednika. – Nastąpił ogromny wzrost asortymentu produktów i liczby kolorów, które możemy teraz przetwarzać – mówi Castillo. – Zmiany kolorów są w dużym stopniu zautomatyzowane i realizowane w ciągu kilku minut. Dzięki temu możemy przez cały czas bardzo elastycznie reagować na nasze wymagania produkcyjne.
Komentarze (0)