Niedawno otwarty zakład doświadczalny wykonuje między innymi prace rozwojowe dopasowane do indywidualnych wymagań klienta. Szyna liniowa o długości ok. 7 m i maks. obciążeniu zawieszonego przedmiotu obrabianego 30 kg transportuje go z prędkością do 2 m/s.
Nowa opcja dla urządzeń wg indywidualnych wymogów klienta
Gdy temperatura promiennika wzrasta, a tym samym zwiększa się gęstość mocy, czas trwania obróbki termicznej jest krótszy, ale jednocześnie czas utwardzania powłoki skraca się. Prowadzi to do tego, że przy bardzo wysokich temperaturach promienników oraz przy zastosowaniu dodatków podczerwieni czas utwardzania powłoki skraca się maksymalnie. Skutkiem tego jest to, że powierzchnia powłoki proszkowej jest uszkodzona termicznie w wyniku obróbki cieplnej, a przy tym podłoże nie jest lub nie jest wystarczająco chemicznie usieciowione. Można to sprawdzić zarówno w teście uderzenia kulką, jak i później w testach odkształceniowych przeprowadzanych w warunkach produkcyjnych.
W odniesieniu do możliwości testowania istnieją obecnie nowe opcje. Niedawno otwarty nowy zakład doświadczalny TransApp Technologies GmbH, spin-off Längle Group z austriackiego Vorarlbergu, pozwala na prowadzenie dalszych prac rozwojowych w zakresie indywidualnych wymagań klienta. Jest on wyposażony w liniową szynę o długości około 7 m i maksymalnej nośności przedmiotu obrabianego 30 kg, a możliwa do uzyskania prędkość przenoszenia przedmiotu obrabianego wynosi do 2 m/s. Odległość rozpylania zmienia się przez podniesienie lub opuszczenie zespołu złoża fluidalnego. Podłoża o długości do 2 m i szerokości 0,4 m mogą być przenoszone pojedynczo nad jednostką powlekającą. Wysokie natężenia pól do 100 kV zapewniają wysoki stopień separacji proszku na jednostkę czasu i tym samym duże prędkości procesu.
Tłumaczenie z Besser Lackieren
Komentarze (0)