• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 3(125)/2020

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  20.07.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Strona 2 z 2

    Lepiej, szybciej i bardziej ekonomicznie

    W pełni automatyczny system od prawie czterech lat maluje proszkowo elementy aluminiowe, stalowe i magnezowe w WELCO z wielką precyzją i niezawodnością, w trybie trzyzmianowym. – Połączenie technologii robotów z technologią fazy gęstej absolutnie się sprawdziło i okazało się bardzo niezawodne – podsumowuje swoje wieloletnie doświadczenie w stosowaniu systemu Richard Nuber, dyrektor zarządzający w WELCO. – Nastąpiła w pełni oczekiwana poprawa jakości.
    Dyrektor, będąc specjalistą w zakresie powierzchni, przypisuje ten sukces bardzo równomiernemu rozprowadzaniu proszku, nawet na komponentach o złożonym kształcie, dzięki miękkiej chmurze rozpylanego proszku, która wydostaje się z pistoletu proszkowego kierowanego przez robota z małą prędkością i z niewielkiej odległości. Rzadko występujący efekt wstecznej jonizacji, duża głębokość wnikania proszku, a także minimalny overspray są typowymi cechami technologii fazy gęstej firmy Nordson.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Doświadczenia Richarda Nubera są zbieżne z obserwacjami Jörga Zimmerhackela. – Rzeczywiście, wyjątkowo dokładne dozowanie w technologii fazy gęstej jest wspierane przez precyzyjnie sterowane roboty i to z największą powtarzalnością – mówi. – Jest to oparte na różnorodnych danych zarejestrowanych zarówno przez system powlekania proszkowego, jak i roboty, które są zapisywane w programach. To sprawia, że ​​cała produkcja jest jednocześnie niezawodna i bardzo elastyczna, zapewniając wyjątkowo jednolite powłoki i ostatecznie wyraźnie widoczne zalety jakościowe.
    Skuteczność i wydajność malowania proszkowego również znacznie wzrosła i daje się to wyrazić konkretnymi liczbami. – Zamiast malowania przez ponad dwie minuty przy użyciu starej technologii, obecnie lakierujemy nasze części średnio przez około jedną minutę, a jednocześnie ilość części wymagających dodatkowej obróbki spadła do 5 proc. – podsumowuje Richard Nuber. – Ponadto oszczędzamy od 25 do 35 proc. proszku dzięki skutecznemu systemowi odzysku, więc przy około 40 tonach zużycia rocznie, odpowiednio około 10 ton! To pozwoliło nam podwoić naszą produkcję i osiągnąć znaczny wzrost sprzedaży. 
    Czas, który należy zaplanować na zmianę koloru, ustabilizował się znacznie i wynosi poniżej 15 minut. Ponieważ złożony proces zmiany jest teraz w dużej mierze zautomatyzowany, na każdej zmianie można przydzielić jednego operatora. – Ale naszym celem nigdy nie była redukcja miejsc pracy poprzez zastosowanie nowej technologii – zapewnia Richard Nuber. –Sygnalizowaliśmy to naszym pracownikom bardzo wcześnie na etapie planowania i uwzględniliśmy ich w procesie zmian, w wyniku czego byli bardzo zmotywowani do skoncentrowania się na swoich nowych zadaniach. 
    Na zakończenie Richard Nuber mówi z uśmiechem: – Oprócz oszczędności kosztów i bardzo jednolitej jakości powłoki właśnie ze względu na absolutną kontrolę procesu technologia fazy gęstej firmy Nordson od samego początku mi się spodobała. Na przykład ostatnio pojawiła się prośba o powlekanie próbek od bardzo znanego i sprzedającego produkty najwyższej jakości koncernu samochodowego. Po prostu nie mogłem się oprzeć i sam pomalowałem te próbki za pomocą naszego ręcznego urządzenia Nordson Encore HD, a klientowi mogłem zaprezentować doskonały, bardzo równomierny efekt końcowy. Klient był pod dużym wrażeniem.
    Możesz dowiedzieć się więcej o robotach i technologii fazy gęstej na naszej stronie internetowej www.nordsoncoating.com/robots.          

    Kamil Oberstedt
    Area Manager  |  Industrial Coating Systems  |  Mob. 49 162 2324527  |  kamil.oberstedt@nordson.com
    www.nordson.com/ics  
         

    GALERIA ZDJĘĆ

    Technologia fazy gęstej w połączeniu z precyzją robotów
    Technologia fazy gęstej w połączeniu z precyzją robotów
    Technologia fazy gęstej w połączeniu z precyzją robotów

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...