Rosnące zapotrzebowanie klientów na bardziej zrównoważone wykończenia architektoniczne z efektem metalicznym skłoniło AkzoNobel do opracowania opatentowanej technologii pigmentacji dla nowej gamy farb proszkowych.
Naukowcy z działu Powder Coatings stworzyli gamę Interpon D Natural Metals. Charakteryzuje się ona estetycznym pięknem i trwałością, których poszukują architekci i projektanci, oferując spektakularny kolor i wydajność, ale bez żadnych wad prawdziwego metalu.
Nowa kolekcja zawiera opatentowaną technologię stabilizowanych pigmentów, która zapewnia bardziej skoncentrowane, głębsze metaliczne wykończenie niż konwencjonalne metaliczne farby proszkowe.
− Dzięki tej nowej ofercie umożliwiamy architektom i projektantom nie tylko wyobrażenie sobie, w jaki sposób mogą stworzyć oszałamiające wykończenie z efektem metalicznym, ale także odpowiadamy na ich pragnienie bardziej zrównoważonego świata, ograniczając koszty i praktyczne względy związane z użyciem prawdziwego metalu − mówi Frank Vergeer, dyrektor ds. badań i rozwoju w dziale farb proszkowych AkzoNobel.
Zaprojektowany, aby chronić i wzmacniać nawet w najbardziej wymagających środowiskach, nowy asortyment metalicznych farb proszkowych obejmuje szeroką paletę supertrwałych, modnych wykończeń, od miedzi, mosiądzu, stali i niklu, po srebro i żelazo.Jest to najnowsza z serii ostatnich innowacji wprowadzonych przez AkzoNobel Powder Coatings, które obejmują jednowarstwową farbę proszkową dla pojazdów dwukołowych (Interpon A3000) oraz pierwszą w branży architektoniczną farbę proszkową, która może być utwardzana w niskich temperaturach 150◦C (Interpon D1036 Low-E i Interpon D2525 Low-E).
Komentarze (0)