• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 3(149)/2024

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    Przegląd inwestycji

    4 miesiące temu  11.07.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 2

    Na stanowiskach załadunku oraz rozładunku zainstalowano dwa podnośniki dla belek transportowych dla ułatwienia zawieszania i zdejmowania detali. Poprawia to bezpieczeństwo i komfort pracy operatorów, a także zwiększa ich wydajność. Ponadto, ogranicza liczbę pracowników niezbędnych do obsługi linii. Zaprojektowane i wykonane przez spółkę Mogielnicki podnośniki sprawdzone były przez Urząd Dozoru Technicznego pod kątem poprawności wykonania dokumentacji, funkcjonalności. Inspektorzy UDT dokonali również prób wytrzymałości konstrukcji przy maksymalnym obciążeniu. Podnośniki posiadają wiele zabezpieczeń, które zapewniają bezpieczeństwo pracownikom. 
    Po załadunku detali, belka transportowa, do której są one zawieszone, przemieszczana jest w sposób ręczny do rozjazdu dwutorowego. Operator ma możliwość skierowania detali na śrutownicę i w kolejnym etapie procesu na kabinę proszkową lub bezpośrednio na kabinę, z pominięciem śrutownicy. Dzięki temu w trakcie obróbki strumieniowo-ściernej skomplikowanego detalu i wolniejszego spływania detali w kierunku kabiny malarskiej, możliwa jest optymalizacja czasu pracy i natychmiastowe skierowanie do kabiny malarskiej detali niewymagających obróbki strumieniowo–ściernej. Detale skierowane na śrutownicę włączane są w system transportu P&F. Przed obróbką ścierną, a również w samej komorze i po obróbce, zaplanowano kilkanaście miejsc postojowych. Tworzą one bufory lub w przypadku postoju w komorze umożliwiają wykonanie operacji odmuchiwania detali. Zapewniają nieprzerwaną pracę w śrutownicy i kierowanie ośrutowanych detali do kabiny proszkowej. Przed kabiną następuje przełączenie z systemu P&F na system transportu o ruchu ciągłym. Jest to niezbędne dla malowania proszkowego za pomocą manipulatorów i pistoletów automatycznych. W tym miejscu włączane do linii są również detale niepodlegające obróbce strumieniowo–ściernej. Pomalowane elementy trafiają na trawers trzytorowy z automatycznym rozrządem. Po zapełnieniu trawersu belki transportowe z detalami przemieszczane są ręcznie do jednego z dwóch pieców. Po procesie polimeryzacji detale za pomocą trawersów trzytorowych zostają przemieszczone do stacji stygnięcia detali. Po odpowiednim czasie operatorzy przesuwają belki do stacji rozładunku/załadunku.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Linia zaprojektowana wspólnie z firmą KOBZARENKO umożliwia malowanie zarówno dużych serii, jak i pojedynczych sztuk detali. Dzięki temu zapewnia pełne zagospodarowanie dostępnego czasu roboczego. Charakteryzuje się dużą elastycznością, a w związku z tym sprawdza się zarówno w czasie dużego obłożenia, jak i w trakcie zmniejszenia produkcji. Ważne jest również to, że nie zwiększa przy tym zużycia czynników energetycznych (mediów) przypadających na 1 mkw. pomalowanych detali. Została zaprojektowana z myślą o dużej wydajności przy równoczesnym dbaniu o komfort i bezpieczeństwo pracy operatorów. 

    Andrii Siedin 
    KOBZARENKO Sp. z o.o.
    www.kobzarenko.eu
    Fot. Marek Ożóg

    Anna Mogielnicka 
    Mogielnicki i Spółka Sp. J.
    www.mogielnicki.pl

    GALERIA ZDJĘĆ

    Podnośnik toru z detalem
    System filtracji w kabinie malarskiej
    Komora robocza kabiny malarskiej
    Piece do polimeryzacji

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...