• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 2(106)/2017

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  20.04.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Nowa lanca malarska tribo umożliwia ekonomiczne ręczne malowanie proszkowe dużych elementów

    Do ręcznego malowania proszkowego dużych elementów konstrukcyjnych idealnie nadaje się nowa lanca tribo PEM-TL1 firmy Wagner. Korzyści płynące z ergonomicznej budowy oraz technologia tribo zwiększają wydajność i obniżają koszty malowania.

    Lanca Tribo PEM-TL1 to sterowany oburącz pistolet do ręcznego malowania proszkowego, który można wydłużyć do 2,8 m za pomocą teleskopowej przedłużki. Wiąże się to z licznymi korzyściami dla użytkownika, m.in. z poziomu podłogi można w bezpieczny sposób malować proszkowo bardzo duże elementy, bez użycia drabiny lub kosztownej platformy mobilnej zgodnej z dyrektywą ATEX. Zakres zastosowania lancy obejmuje m.in. części o złożonej konstrukcji ze spoinami i zagłębieniami z występującymi w branży transportowej lub infrastrukturze transportu, takie jak nadwozia samochodów ciężarowych lub elementy mostów.

    Większa wydajność w procesie malowania proszkowego

    Ergonomia, oburęczna obsługa i lekkość konstrukcji, w połączeniu z przedłużką z włókien węglowych pozwalają użytkownikowi na wydajniejszą pracę, co skutkuje wydłużeniem dziennego cyklu produkcyjnego o 30 minut lub więcej.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    – Dłuższy o pół godziny proces malowania i to każdego dnia przynosi dodatkowy zysk produkcyjny na poziomie około 50 000 euro w ciągu roku – wylicza Michael Topp,  menedżer produktu w firmie Wagner. – Dalszy wzrost wydajności można uzyskać przy pełnym wykorzystaniu zalet technologii tribo. Podczas gdy w aplikacji typu korona ładowanie elektrostatyczne farby jest wywoływane przez elektrody pod wysokim napięciem, w aplikacji tribo ładowanie to następuje przez tarcie o wewnętrzną ściankę rurki transportującej farbę proszkową. 
    W odróżnieniu do metody Corona, metoda tribo pozwala uniknąć efektu klatki Faradaya, co znacznie przyspiesza malowanie proszkowe detalu w obszarze spoin i zagłębień. Według zapewnień producenta możliwe jest jednoczesne uzyskanie powłok nawet o maksymalnej  grubości 300 µm. 

    Wysokiej jakości ochrona antykorozyjna metodą „proszek-na-proszek”

    Interesującym trendem w zakresie wysokiej jakości ochrony antykorozyjnej jest stosowanie metody „proszek-na-proszek” przy nakładaniu podkładu i lakieru nawierzchniowego. Polega ona na tym, że po nałożeniu warstwy podkładu nie jest on od razu utwardzany i schładzany, lecz bezpośrednio na podkład aplikowany jest lakier nawierzchniowy. Dzięki temu unika się dwóch kosztownych i czasochłonnych etapów procesu produkcji. – Kto stosuje metodę „proszek-na-proszek”, osiąga niskie koszty jednostkowe, wyższą wydajność, oszczędność energii oraz niższe koszty inwestycyjne i konserwacji – wyjaśnia Michael Topp. – Ponadto grubsze powłoki oraz lepsze pokrycie krawędzi zapewniają bardzo dobrą ochronę antykorozyjną, która jest konieczna szczególnie w takich branżach jak transport i infrastruktura transportu. 

    W próbnych seriach nakładania tej dwuwarstwowej powłoki najlepszą metodą aplikacji okazała się kombinacja tribo/tribo w odróżnieniu od korona/tribo lub korona/korona. Jednakże przy tego typu aplikacji lakiernicy muszą pamiętać o właściwym doborze farby proszkowej.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Lanca tribo wydłuża zasięg pracy lakiernika, umożliwiając w ten sposób wydajne, ręczne malowanie proszkowe dużych detali.
    Lanca tribo jest dostępna w trzech wariantach: lanca sztywna o długości 1 m lub lanca teleskopowa o długości 1,8 m lub 2,8 m po rozłożeniu. Ponadto posiada elastyczne wygięcie w kształcie „łabędziej szyi” 3D 150°.
    Urządzenie do pracy ręcznej typu Sprint X jest uzupełnieniem lancy tribo. Wszystkie parametry są ustawiane za pomocą regulatora obrotowego na pulpicie sterowania. Transport farby proszkowej odbywa się bezpośrednio z oryginalnego pojemnika lub opcjonalnie

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...