Nowa lanca malarska tribo umożliwia ekonomiczne ręczne malowanie proszkowe dużych elementów
Do ręcznego malowania proszkowego dużych elementów konstrukcyjnych idealnie nadaje się nowa lanca tribo PEM-TL1 firmy Wagner. Korzyści płynące z ergonomicznej budowy oraz technologia tribo zwiększają wydajność i obniżają koszty malowania.
Lanca Tribo PEM-TL1 to sterowany oburącz pistolet do ręcznego malowania proszkowego, który można wydłużyć do 2,8 m za pomocą teleskopowej przedłużki. Wiąże się to z licznymi korzyściami dla użytkownika, m.in. z poziomu podłogi można w bezpieczny sposób malować proszkowo bardzo duże elementy, bez użycia drabiny lub kosztownej platformy mobilnej zgodnej z dyrektywą ATEX. Zakres zastosowania lancy obejmuje m.in. części o złożonej konstrukcji ze spoinami i zagłębieniami z występującymi w branży transportowej lub infrastrukturze transportu, takie jak nadwozia samochodów ciężarowych lub elementy mostów.
Większa wydajność w procesie malowania proszkowego
Ergonomia, oburęczna obsługa i lekkość konstrukcji, w połączeniu z przedłużką z włókien węglowych pozwalają użytkownikowi na wydajniejszą pracę, co skutkuje wydłużeniem dziennego cyklu produkcyjnego o 30 minut lub więcej.
W odróżnieniu do metody Corona, metoda tribo pozwala uniknąć efektu klatki Faradaya, co znacznie przyspiesza malowanie proszkowe detalu w obszarze spoin i zagłębień. Według zapewnień producenta możliwe jest jednoczesne uzyskanie powłok nawet o maksymalnej grubości 300 µm.
Wysokiej jakości ochrona antykorozyjna metodą „proszek-na-proszek”
Interesującym trendem w zakresie wysokiej jakości ochrony antykorozyjnej jest stosowanie metody „proszek-na-proszek” przy nakładaniu podkładu i lakieru nawierzchniowego. Polega ona na tym, że po nałożeniu warstwy podkładu nie jest on od razu utwardzany i schładzany, lecz bezpośrednio na podkład aplikowany jest lakier nawierzchniowy. Dzięki temu unika się dwóch kosztownych i czasochłonnych etapów procesu produkcji. – Kto stosuje metodę „proszek-na-proszek”, osiąga niskie koszty jednostkowe, wyższą wydajność, oszczędność energii oraz niższe koszty inwestycyjne i konserwacji – wyjaśnia Michael Topp. – Ponadto grubsze powłoki oraz lepsze pokrycie krawędzi zapewniają bardzo dobrą ochronę antykorozyjną, która jest konieczna szczególnie w takich branżach jak transport i infrastruktura transportu.
Komentarze (0)