• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 3(107)/2017

    Aktualności i przegląd rynku

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  12.06.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Kabina proszkowa do szybkiej zmiany kolorów.

    Kabina proszkowa do szybkiej zmiany kolorów.

    Strona 2 z 3

    System aplikacji

    Lakiernia wyposażona jest w kabinę do szybkiej zmiany kolorów i automatyczne pistolety firmy Wagner. Dodatkowo do domalowywań zamontowano dwa pistolety ręczne na wyjściu z kabiny. Zmiana koloru następuje bardzo szybko. To ważne, gdyż podczas jednego dnia pracy używa się nawet kilkunastu różnych kolorów. Kabina i pistolety oczyszczają się w dziesięć minut. 

    Piec do polimeryzacji 

    Piec jest zaprojektowany zarówno do osuszania z wody detali opuszczających instalację myjki, jak i utwardzania detali po procesie aplikacji farby. Jest wyposażony w urządzenie grzewcze razem z wentylatorami konwekcyjnymi, które recyrkulują ogrzane powietrze w komorze pieca. Temperatura utwardzania jest regulowana i może być ustawiona oraz monitorowana w centralnym panelu sterowania. Ponadto, całe wylotowe powietrze, przed opuszczeniem systemu przechodzi z pieca przez sekcję suszącą. Ten połączony system, tzw. combi, daje optymalną efektywność energetyczną transferu energii i minimalizuje stratę ciepła z systemu pieca. Jest on także wyposażony w kurtyny powietrzne przy wejściu i wyjściu. Pozwalają one sterować nadmuchem, tak aby ciepło nie uciekało, powodując straty. Co ważne, ruch powietrza nie zdmuchuje farby proszkowej. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    System transportu

    Przenośnik AABO jest napędzany przez dwie jednostki napędu. Każda z nich zainstalowana jest z silnikami przekładniowymi z regulacją częstotliwości, z prędkością o dokładności ±5%. Płynna regulacja prędkości odbywa się z centralnego panelu sterowania. Napęd przenośnika jest w stanie działać zarówno do przodu, jak i do tyłu. Ponadto zainstalowane przekładnie łańcucha mogą być swobodnie skierowane w obydwu kierunkach poziomych, jak i pionowych.

    Panel sterowania

    Centralny panel sterowania jest odpowiedzialny za kontrolę urządzeń lakierni. Zapewnia on operatorom prosty wgląd w operacje, a ponadto szybki przegląd stanu produkcyjnego systemu podczas pracy. Wszystkie niezbędne urządzenia sterujące instalacją oraz główny wyłącznik są wbudowane w panel sterowania. Ponadto zintegrowana z panelem wbudowana funkcja bezpieczeństwa zapobiega wszelkim nieprawidłowym operacjom. Automatyczny system diagnostyczny wykrywający usterki funkcji, na przykład grzejników, silników, pompy itp. jest zintegrowany z układem sterowania, a w przypadku dowolnej usterki daje sygnał akustyczny i świetlny, informując operatora, gdzie znajduje się usterka, zapewniając szybkie usunięcie problemu. 

    A jak układała się współpraca z wykonawcami linii? Właściciel przedsiębiorstwa chwali zarówno technologów z firmy AABO, jak i Wagner. – Zostaliśmy przeszkoleni nie tylko z obsługi urządzeń, ale i zasad malowania proszkowego – stwierdza K. Pruśkiewicz. – Bardzo ważne było to, że firmy te profesjonalnie podeszły do tego zadania i zaangażowały się w ten projekt. Ze strony firmy AABO stale w kontakcie był pan Rafał Klamka, który służył wiedzą także na tematy związane z aplikacją farby, traktując tę inwestycję kompleksowo. 
    Wydajność linii jest olbrzymia. – Dla naszych potrzeb wykorzystujemy jej moc w niewielkim procencie, dlatego też będziemy oferowali usługi w zakresie malowania proszkowego – dodaje właściciel. – Doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne, jakie stosujemy, na pewno jest ważne dla branż motoryzacyjnej i rolniczej. Ponadto planujemy wpiąć do tej linii proces nakładania powłok cynkowych płatkowych. Metoda ta pozwala na uzyskanie odporności korozyjnej nawet do 1500 godzin w komorze solnej.  

    GALERIA ZDJĘĆ

    Automatyczny system transportu.
    Wnętrze tunelu przygotowania powierzchni.
    Piec jest zaprojektowany zarówno do osuszania detali opuszczających myjkę, jak i utwardzania detali po aplikacji farby.
    Ogólny widok na lakiernię.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...