Izolowane orurowanie pieca polimeryzacji firmy AABO IDEAL
Rozkład zużycia energii dla typowej proszkowej linii lakierniczej
4. Wydajny system operacyjny
Nowoczesny i wydajny system operacyjny zapewnia obsłudze dobry ogólny przegląd procesu i daje mu możliwość ustawiania temperatur w poszczególnych strefach pieca.
Oznacza to, że dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu operator może uzyskać pewność, że piec będzie działał przy zachowaniu temperatur optymalnych dla każdego indywidualnego procesu malowania proszkowego. Ma to kluczowe znaczenie dla uzyskania wysokiej jakości lakierowanych proszkowo powierzchni i zapewnienia przy tym optymalnej efektywności energetycznej – a w efekcie obniżenie kosztów energii.
5. Możliwość korzystania z kilku źródeł energii
W momencie, gdy firma AABO IDEAL projektuje i buduje linię technologiczną we współpracy z klientem, ważne jest, aby rozważnie dobrać źródło energii. W niektórych sytuacjach korzystne dla klienta może być przełączanie się między kilkoma różnymi źródłami energii – np. ze względu na ogromne wahania cen gazu, oleju opałowego i energii elektrycznej.
− Przynosi to skutek w postaci niższego zużycia energii przez linię technologiczną, ale może również przyczynić się do redukcji kosztów. Klient uzyskuje w ten sposób możliwość nieustannego korzystania z najbardziej bezpiecznej dla środowiska formy energii.
6. Uzdatnianie powietrza i rekuperację ciepła
Niektóre firmy potrzebują dla pieca polimeryzacyjnego jedynie prostego rozwiązania wentylacyjnego z wentylatorami na wlocie i na wylocie. Inne firmy wybierają rozwiązanie GO GREENER z odzyskiem energii, a tym samym z ponownym wykorzystaniem ciepłego powietrza z pieca i z innych komponentów linii lakierniczej. Straty ciepła z instalacji mogą być kierowane za pomocą pomp ciepła na przykład z powrotem do podgrzewanych stref przygotowania powierzchni. W sumie stwarza to dobre możliwości dodatkowej optymalizacji zużycia energii.
Komentarze (0)