• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 5(145)/2023

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    11 miesięcy temu  20.11.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Izolowane orurowanie pieca polimeryzacji firmy AABO IDEAL

    Izolowane orurowanie pieca polimeryzacji firmy AABO IDEAL

    Strona 3 z 4


    Rozkład zużycia energii dla typowej proszkowej linii lakierniczej

    4. Wydajny system operacyjny
    Nowoczesny i wydajny system operacyjny zapewnia obsłudze dobry ogólny przegląd procesu i daje mu możliwość ustawiania temperatur w poszczególnych strefach pieca. 
    Oznacza to, że dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu operator może uzyskać pewność, że piec będzie działał przy zachowaniu temperatur optymalnych dla każdego indywidualnego procesu malowania proszkowego. Ma to kluczowe znaczenie dla uzyskania wysokiej jakości lakierowanych proszkowo powierzchni i zapewnienia przy tym optymalnej efektywności energetycznej – a w efekcie obniżenie kosztów energii.

    5. Możliwość korzystania z kilku źródeł energii
    W momencie, gdy firma AABO IDEAL projektuje i buduje linię technologiczną we współpracy z klientem, ważne jest, aby rozważnie dobrać źródło energii. W niektórych sytuacjach korzystne dla klienta może być przełączanie się między kilkoma różnymi źródłami energii – np. ze względu na ogromne wahania cen gazu, oleju opałowego i energii elektrycznej.

    − W związku z niedawnym kryzysem energetycznym stanęliśmy w obliczu dużego popytu na nasze rozwiązania hybrydowe umożliwiające łatwe przełączanie się pomiędzy dwoma źródłami energii przy ogrzewaniu pieca polimeryzacji, np. pomiędzy energią elektryczną a gazem, w zależności od tego, co jest w danym dniu najtańsze lub najbardziej zrównoważone ekologicznie − podkreśla Claus A. Andersen i dodaje:
    − Przynosi to skutek w postaci niższego zużycia energii przez linię technologiczną, ale może również przyczynić się do redukcji kosztów. Klient uzyskuje w ten sposób możliwość nieustannego korzystania z najbardziej bezpiecznej dla środowiska formy energii.

    6. Uzdatnianie powietrza i rekuperację ciepła
    Niektóre firmy potrzebują dla pieca polimeryzacyjnego jedynie prostego rozwiązania wentylacyjnego z wentylatorami na wlocie i na wylocie. Inne firmy wybierają rozwiązanie GO GREENER z odzyskiem energii, a tym samym z ponownym wykorzystaniem ciepłego powietrza z pieca i z innych komponentów linii lakierniczej. Straty ciepła z instalacji mogą być kierowane za pomocą pomp ciepła na przykład z powrotem do podgrzewanych stref przygotowania powierzchni. W sumie stwarza to dobre możliwości dodatkowej optymalizacji zużycia energii.

    − W celu zaspokojenia różnych potrzeb oferujemy trzy różne pakiety: BASIC, BASIC PLUS i EXTENDED − wyjaśnia Jacek Wysocki, a Claus A. Andersen dodaje: − W ramach rozwiązania wentylacyjnego dla systemu malowania proszkowego istnieje więcej szczególnych czynników i problemów, które należy wziąć pod uwagę, aniżeli ma to miejsce w przypadku ogólnej wentylacji przemysłowej. W firmie AABO IDEAL postrzegamy uzdatnianie powietrza jako szczególnie istotny czynnik, ponieważ brak zrównoważenia ilości powietrza i nieprawidłowa wentylacja mogą prowadzić do występowania wad lakierniczych. Dlatego też nowością jest to, że w naszych liniach technologicznych proces uzdatniania powietrza wprowadziliśmy jako rozwiązanie standardowe. W ten sposób możemy zagwarantować, że pod uwagę zostały wzięte wszystkie czynniki, a klient uzyskuje optymalny efekt końcowy wraz z towarzyszącym zatwierdzonym oznakowaniem CE, co stanowi rozwiązanie kompleksowe. Zaletą jest również to, że przegląd procesu uzdatniania powietrza oraz linii technologicznej jest wyświetlany w tym samym panelu dotykowym systemu sterowania, dzięki czemu użytkownik ma pełną ocenę sytuacji – konkluduje Claus A. Andersen. 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...