Centrum powlekania IPS integruje podstawowe funkcje: Smart Boxer do automatycznego podawania świeżego proszku (po lewej) i IPS Master (po prawej) do przygotowania, dostarczania i dozowania farby proszkowej. Do tego dochodzi sterowanie systemem IPS
Innowacyjne centrum malowania proszkowego firmy Wagner
Innowacyjna kuchnia farb IPS firmy Wagner, która została po raz pierwszy zaprezentowana wiosną ubiegłego roku podczas targów PaintExpo w Niemczech, stworzona w celu zaspokojenia rosnącej potrzeby zintegrowanego kompletnego rozwiązania w zakresie automatycznej zmiany kolorów, spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów.
Zintegrowana koncepcja
Nowe centrum proszkowe jest w pełni zautomatyzowanym systemem, który umożliwia znaczną poprawę procesu malowania proszkowego. Skrót IPS (Integriertes Pulver-System) pochodzi od podstawowej koncepcji nowego centrum powlekania i oznacza: zintegrowany system farby proszkowej. Koncepcja ta zakłada, że tylko poprzez zintegrowane podejście można osiągnąć większą wydajność, wysoką jakość i zapewnić łatwość obsługi. – Efektem prac jest system, który na nowo definiuje procesy zmiany koloru – wyjaśnia Michael Topp, Senior Global Product Manager w firmie Wagner, który stworzył system IPS wspólnie z Patrikiem Studerusem (Vice President Business Line Powder) i Gilbertem Lutzem (Head of Mechanical Engineering).
– Dzięki systemowi IPS, w połączeniu z samooczyszczającą kabiną proszkową, systemem odzyskiwania proszku, pistoletami i innymi komponentami, można po raz pierwszy skonfigurować w pełni zautomatyzowaną lakiernię proszkową.
Automatyczna zmiana koloru
Automatyczna zmiana koloru i obsługa za pomocą dowolnie umieszczanego ekranu dotykowego zmniejsza również ryzyko popełnienia błędu przez operatora. – Wiemy, że wiele firm malujących proszkowo boryka się z problemem, jak uzyskać wysoką jakość powlekania bez doświadczonych specjalistów – dodaje Michael Topp. – Dla nas rozwiązaniem jest centrum powlekania IPS, ponieważ zastąpiliśmy manualne czynności zautomatyzowanymi procesami.
Jednym z tego przykładów jest Smart Feeding Technology (SFT), technologia, którą firma Wagner opracowała dla systemu transportowania proszku: proszek podawany jest za pomocą odzyskiwanego płynnego powietrza oraz sterowanego elektronicznie zaworu dozującego z czujnikami. Dzięki temu system praktycznie nie zużywa się i jest bardzo wydajny. Ma to tę zaletę, że parametrów nie trzeba korygować ręcznie. Wydalana ilość proszku jest monitorowana przez czujniki, co gwarantuje wysoką niezawodność procesu, nawet przy zastosowaniu węży podających proszek o długości 30 m.
PUT Wagner-Service
www.wagner-polska.com.pl
Komentarze (0)