Odkryj wydajne rozwiązanie dozujące SAMES KREMLIN dla aplikacji LASD (płynny tłumik dźwięku) w przemyśle motoryzacyjnym OEM. Producenci oryginalnego wyposażenia zmierzają w kierunku pełnej automatyzacji lakierni, co obejmuje również zrobotyzowaną aplikację uszczelniaczy i środków ochronnych karoserii samochodu.
Płynny tłumik dźwięku (LASD) zastępuje obecnie tradycyjne podkładki wygłuszające. LASD na bazie wody jest nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych mat bitumicznych zapewniającą znaczną oszczędność wagi. Ten nowy materiał pozwala zmniejszyć wagę, koszty i zapasy na linii montażowej. Co więcej, wykorzystanie robota daje elastyczność w dostosowaniu rozmiaru i grubości dozowanej aplikacji, zgodnie z modelem samochodu i zmniejszeniu wagi. Zrobotyzowany proces pozwala na łatwą zmianę wzoru w celu zwiększenia wydajności tłumienia w razie potrzeby.
producentów OEM o materiał o mniejszej gęstości i bardziej przyjazny dla środowiska sprawiły, że producenci LASD stworzyli wodorozcieńczalny materiał akrylowy. Osiągając 50% redukcję masy w porównaniu do podkładek, materiał ten jest również kompatybilny z energooszczędnymi, niższymi temperaturami suszenia, które są obecnie stosowane do utwardzania karoserii samochodowych. Wyzwanie związane z zastosowaniem tego nowego materiału dotyczy urządzeń pompujących i dozujących z uwagi na jego wyższą lepkość i ścieralność. Zastosowanie tych materiałów zwilżanych wymaga, aby pompy, regulatory i komory śrutowników były wykonane z wysokiej klasy stali nierdzewnej, takiej jak te produkowane przez SAMES KREMLIN. W przypadku karoserii aluminiowych drgania są przesunięte w kierunku wysokiej częstotliwości (ponad 300Hz) w porównaniu do karoserii stalowych. Producenci materiałów dostosowują środki chemiczne, a proces aplikacji wymaga dokładnego procesu dozowania, aby zapewnić najbardziej efektywne działanie tłumiące, przy odpowiedniej grubości i położeniu materiału na płytach. Zrobotyzowane ogniwo LASD nakłada się na powierzchnię podłogi karoserii samochodowych.
LASD tłumi radykalnie hałas i drgania panelu struktury dla lepszego komfortu jazdy pasażerów.Więcej TU
Komentarze (0)